Зустріч з лікарем гінекологом у Золочівській ЗОШ №2

Зустріч з лікарем гінекологом у Золочівській ЗОШ №2
Зустріч з лікарем гінекологом у Золочівській ЗОШ №2

Серед сучасних педагогічних проблем однією з суспільно-важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок. У зв’язку з цим актуальним у системі навчально-виховної роботи у школі є сексуальне просвітництво і статеве виховання учнів.

У  Золочівську ЗОШ №2 ім. Маркіяна Шашкевича на бесіду, яка проходила 25 вересня 2017 р., було запрошено завідуючу жіночою консультацією, лікаря акушер-гінеколога Бейко Н.Р. Мета бесіди: привернення уваги учнівської молоді до власного здоров’я, розвиток умінь і навичок його збереження, пропаганда здорового способу життя. Надія Романівна наголосила учням , що рання статева активність значно збільшує ймовірність інфікування інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) і ВІЛ/СНІД; не виключена також можливість небажаної вагітності. Вагітність у ранньому віці не тільки ускладнює життя дівчини, але і створює великий ризик для її здоров’я. Діти, народжені матерями підліткового віку, частіше мають низьку масу тіла під час народження, що може тривалий час негативно впливати на їх розвиток. Переривання підліткової вагітності загрожує безпліддям та іншими гінекологічними захворюваннями.  Також говорили про сучасні методи контрацепції і про те, що презерватив, за умови правильного використання значно знижує ризик настання вагітності і зараження ІПСШ, і що єдиний стовідсотковий спосіб не завагітніти і не заразитися ІПСШ – утриматися від сексуальних стосунків; про неприпустимість насильства в сексуальних стосунках.

Здатність і бажання вести активне статеве життя у підлітків з’являються раніше, ніж настає психологічна і соціальна зрілість. Вступаючи в сексуальні стосунки, підлітки часто не усвідомлюють, а іноді й не знають про можливі наслідки такого кроку. Через це радість відкриття нової грані людських взаємин може захмаритися розчаруванням, фізичним і психологічним дискомфортом, а часто й більш серйозними наслідками-ранньою вагітністю, інфікуванням і важким захворюванням.

Багато ІПСШ мають невиражені симптоми, що посилює небезпеку їх непомітного переходу в хронічну форму. Вчасно не вилікувані інфекції можуть призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, у тому числі до безпліддя. За підозри на зараження ІПСШ необхідне обстеження і допомога кваліфікованого фахівця. Якщо Ви по-справжньому любите іншу людину, не намагайтеся схилити її до непристойної поведінки.

Статеве виховання дитини справа непроста, але життєво необхідна. Щира розмова-найкращий спосіб статевого виховання.

Зберігайте один одного, бережіть і любіть по-справжньому!

Ганяк Н.В., шкільна медична сестра

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ НА САЙТІ...

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Коментарі із Facebook