Воскреситель народного слова Галицької землі.

У ці листопадові дні кожен, хто вболіває за долю рідного краю, долю рідної мови, звертається до постаті нашого видатного земляка о. Маркіяна  Шашкевича. Ось і Золочівська ЗОШ І-ІІІ ст.№2, котра з честю несе його імꞌя і традиційно в день народження  Будителя  Галичини  відзначає День школи, увесь тиждень цвіла вишиванками, дзвеніла піснями, духовно збагачувалася на зустрічах із священиками. На виховних годинах,  усних журналах та конферен-ціях, під час екскурсій у шкільний музей «Шашкевич і Золочівщина», у с. Підлисся гордо звучалитвори про отчий край, рідну мову, Шашкевичеві поезії та слова глибокої  вдячності Будителю Галичини за відродження і відстоювання прав рідного народу.                                                                                                                                       Так 6 листопада  учні 9-х класів  провели  відеоконференцію«Воскресительнародного слова Галицької землі», що її  підготували учні 9-Б кл. разом з кл. керівником Переймибідою О.С. Перед присутніми повстало коротке, але сповнене діяльною любов’ю до народу  життя о. Маркіяна. За тридцять два роки, а власне, за якесь творче десятиріччя, М. Шашкевич визначився як перший на західноукраїнських землях народний  поет,  прозаїк,  публіцист,  автор першої книжки українською мовою «Русалка Дністровая»,  перший у всеукраїнському масштабі творець рідномовної «Читанки» для дітей. У його творчості  відбилися віковічні прагнення народу розвіяти «тяжкі туги» і вибратися «разом к світлу». Відгукнувшись на поклик часу, увібравши у себе волелюбні прагнення слов’янського світу, поет мужньо проголосив:«Вирвеш ми очі і душу ми вирвеш, а не возьмешмилости і віри не возьмеш… бо руське ми серце, та й віра руська». Він, коли всякі колонізатори твердили, що нема  Галицької  Русі,  а є тут нібито споконвічна земля   ґабсбурзьких лицарів та польських крулів, що немає жодно-гоЛьвова, а єЛьвуф, Лємберґ чи й Леополь, поставив вобороні краю і народу  рідне слово.Такежиття не кожному дано.Старшокласники  дізнались і про родину Шашкевичів,і про  нащадківМаркіяна Шашкевича з Чикаго, і січового стрільця Богуслава Шашкевича.Окрема сторінка відео-про увіковічненняйого памꞌяті  у скульптурі,обра-зотворчому мистецтві, літературознавстві, кіно, про вшанування постаті Шашкевича  краянами;учні побачили  встановлені пам’ятники , переглянули світлини  з музеїв о. М. Шашкевича,Міжнародні форуми шкіл,  яким присвоєно ім’я о.Маркіяна Шашкевича.
Звучали  авторські  учнівські поезії  про М. Шашкевича, були показані малюнки, вишивки, витинанки та інші роботи з зображенням о.Маркіяна, що їх створили учні школи під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Ярош Н. Р.

Дитячий хор школи(керівник- учитель музичного мистецтва Мельник Н.Й.)натхненно виконав Гімн школи:

Наш Шашкевич – ідеал у всьому, Його ім’я з гордістю несем,  І ми всі рівняємось на нього,Україну, мову й церкву збережем.

На завершення екскурсоводи шкільного музею разом з однокласниками із 9-Д кл.( кл. керівник Поцілуйко Л. П.) взяли участь у покладанніквітів до підніжжяпам’ятникаМаркіянові  Шашкевичу.

Пишаймося, друзі.Пронесімо через все життяім’ялюдини, яку по праву можнаназвати Воскресителем Галичини.

Переймибіда О. С. ,учитель  української мови та літ-риЗолочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2  ім.М. Шашкевича

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ НА САЙТІ...

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Коментарі із Facebook