Свято у школі Шашкевича

Щороку 6 листопада Золочівщина вшановує великого сина України, Будителя Галичини М.Шашкевича,який своєю сподвижницькою працею дав нове життя українській мові,впровадив прогресивні ідеї у тогочасне суспільство,сприяв відродженню національної гідності українців.

Золочівський ОЗЗСО  І-ІІІ ст. №2 ім. М.Шашкевича традиційно у цей день урочисто віддає шану поетові і мислителю.

У церквах міста відбулося богослужіння за учнів, батьків та вчителів і поминальна панахида за душу о. Маркіяна-подвижника на ниві духовного відродження української нації. На початку уроків учні, одягнені у святковий національний стрій, виконали гімн “Боже, великий, єдиний”.

Для початкових класів було організовано екскурсію на батьківщину Шашкевича, с. Підлисся, де школярі ознайомилися з життям та діяльністю великого світоча України.

Батьківський комітет школи мав змогу відвідати шкільний музей “Шашкевич і Золочівщина”, дізнався більше про особистість Маркіяна, його родовід, про творчість талановитих митців рідного краю.

У школі було проведено виховні заходи в честь Будителя Галичини.

Учні старших класів взяли участь у круглому столі “ Простір Шашкевича”, розкривши постать о. Маркіяна як подвижника Галицького Відродження, розповіли про актуальність його ідей для сьогодення.

Цікавою була доповідь учня 11-А класу С. Ничвида  ‘’Втілення ідей М.Шашкевича у школі’’ , в якій він вказав на напрямки впровадження ідей Шашкевича у життя.

Розширити бачення громадської та сподвижницької праці Будителя Галичини учні та вчителі школи мали можливість,відвідавши Шашкевичівські наукові читання ‘’Маркіян Шашкевич: сучасний контекст та візія майбутнього’’ .

У фойє народного дому на книжковому форумі було презентовано художню та наукову літературу.

Громадськість Золочева могла поспілкуватися із відомим письменником Володимиром Шовкошитним та Лізою Мельниченко.

Учасники Шашкевичівських читань заслухали цікаві доповіді науковців,мали змогу побачити і почути нащадка М.Шашкевича Михайла,який презентував книжку ’’Сім’я Шашкевича: історія, щоденники, оповіді, перекази’’.

До підніжжя пам’ятника Будителю Галичини  було покладено квіти.

Ми горді,що є нащадками о.Маркіяна.

Робота, що систематично ведеться у школі, не пройде безслідно, а впаде як добре зерно, у добрий грунт – душі вихованців та дасть щедрі плоди. Як заповідав наш великий о. Маркіян: “Сіймо, а збирати будемо…”

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ НА САЙТІ...

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Коментарі із Facebook