Окрилені поезією

Окрилені поезією
Окрилені поезією Окрилені поезією

Не поет, хто забуває про страшні народні рани…

Леся Українка

 

Відомо, що література є дзеркальним відображенням історії будь-якої нації. Мабуть, саме тому твори українського словесного мистецтва переповнені глибоким сумом і трагізмом. Особливо вражає наша поезія, адже серце поета – це індикатор добробуту його народу.

Поетичне слово також є вагомим елементом естетичного виховання, тому щорічно 21 березня відзначаємо Всесвітній день поезії. Цьогоріч у стінах актової зали Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №2 ім. М. Шашкевича педагогами  школи спільно із Золочівським об’єднанням Товариства «Просвіта»  було  організовано зустріч із поетичним подружжям Наталією Крісман і Романом Лесюком. Бути присутніми на цій визначній для нашого міста події мали змогу всі охочі золочів’яни, зокрема інтелігенція міста й учнівська молодь Маркіянової школи.

Зустріч розпочала заступник директора з виховної роботи згаданого закладу освіти Оксана Григорівна Патрик. Із лаконічної та змістовної біографічної довідки в її виконанні присутні ознайомилися з нелегким життєвим шляхом подружжя.

Приємно вразили глядачів учні-декламатори Віталій Шевелюк, котрий виступив із поезією Наталії Крісман «Мамо, я – екстреміст» і Діана Налужна з віршем  «В дитячий світ прокралася війна».

Талановиті гості декламували власні поезії, щиро показуючи всі внутрішні переживання та розкриваючи історичну канву їх створення. Поети презентували патріотичну збірку «Рабство у генах лікують повстаннями» та нове творче дитя – книгу «Пуповина».

Поетичне крило цих ЛЮДЕЙ не лише окриляло Героїв Небесної Сотні на Майдані та наших бійців на передовій, воно також здійснило величезний внесок у виховання молодого покоління «в чистій любові до краю».

Художнім обрамленням зустрічі була яскрава презентація, де, серед іншого, лунали пісні на слова Наталії Крісман і Романа Лесюка. Цей творчий і неймовірно світлий тандем настільки гармонійний, що жоден із них не може з певністю сказати, де чиї слова – усе в них спільне.

Так само спільно з їхнім, українським, народом у них болять серця. Давно пожовкли газетні сторінки, котрі сповістили про перші жертви Революції Гідності, довго триває війна на Сході нашої країни, проте палкі серця у грудях цих поетів продовжують кровоточити разом із «народними ранами».

Золочівська  громада  та  шкільна  родина висловлюють щиру вдячність п. Наталії та п. Роману за таку душевну, сповнену патріотизму, зустріч. Бажаємо нових творчих злетів, Божої ласки та мирного неба! Нехай наступна опублікована збірка повідомить усьому світу про чергову перемогу українського народу над загарбником!

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 

Завідувач бібліотеки Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №2 ім. М. Шашкевича

Ольга Тихонька     

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ НА САЙТІ...

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Коментарі із Facebook