Нащадки М.Шашкевича

Нащадки Маркіяна Шашкевича з Чикаго співпрацюють із шкільним музеєм «Шашкевич і Золочівщина»

Музей «Шашкевич і Золочівщина» вже більше двадцяти років є окрасою школи і духовним осередком усієї шкільної родини: учнівського та педагогічного колективів. Тут завжди радо зустрічають тих, хто прагне душею і серцем торкнутися історії рідної Золочівщини, її надбань, уперше познайомитися чи більше дізнатися про життя і творчість відомих золочів’ян.
Упродовж усього часу своєї діяльності музейний фонд систематично поповнюється цікавими матеріалами, новими експонатами, інформаційними даними.

У музеї ведеться пошукова робота. Під керівництвом наставників учні знаходять цікаві відомості про Маркіяна Шашкевича та його послідовників. Музей співпрацює з творчими особистостями Золочівщини, серед експонатів є збірки творців нашого краю, зокрема вчителів та учнів нашої школи.

У липні 2008 року у шкільний музей завітали нащадки Маркіяна Шашкевича з Чикаго. Це правнук Маркіянового брата Антона – Михайло Шашкевич зі своїм сином Антоном. Вони приїхали в Україну, щоб більше дізнатися про свого славного родича, краще вивчити родовід (п.Михайло хоче видати книгу про родину Шашкевичів). Спочатку вони побували у Львові в музеї «Русалка Дністрова», на Білій горі та у музеї-садибі у с.Підлисся. Відвідавши наш шкільний музей «Шашкевич і Золочівщина», вони були приємно вражені. П.Михайло ознайомився з деякими матеріалами, оглянув експозицію.


Михайло та Антон Шашкевичі у шкільному музеї

Нащадки М.Шашкевича з прапором школи

 


У шкільному музеї Л. Поцілуйко, М. Шашкевич, О. Патрик, В. Кравчук,
А. Шашкевич (сидить)

Із цього часу зав’язалася тісна співпраця з метою глибшого вивчення родоводу Шашкевичів. Ведеться переписка, обмін новинами у галузі шашкевичезнавства.

Нещодавно п.Михайло надіслав нам листа, у якому розповідає, що продовжує працювати над книгою про родину Шашкевичів, подарував свої фотографії та фотографії портретів свого дядька Уроша Шашкевича (1зліва), своїх батька –  Володимира Шашкевича (2зліва, адмірал, Югославія) та матері –  Сміліки Карамати (3зліва).

Михайло Шашкевич

Антон Шашкевич

 

Урош Шашкевич, Володимир Шашкевич, Сміліка Карамата

 

Також п. Михайло передав до музею родовід родини Авдиковських та Діонізія Шашкевича, нащадки якого тепер проживають у Мостиському районі Львівської області. Лінія Авдиковських – це родина матері Маркіяна Шашкевича Єлизавети Авдиковської, однієї із десяти дітей Романа Авдиковського та Марії Скрипцінської. Родовід усіх братів і сестер Єлизавети п.Михайло описує приблизно до 6-8 покоління. Можливо, не всі дані є абсолютно достовірними (так зазначає Михайло Шашкевич), адже корені сягають XVIIIст.,проте це дуже цікава і пізнавальна інформація. Відомості про родину Діонізія Шашкевича ще потребують детальнішого вивчення та перевірки.
Ці матеріали опрацьовано, систематизовано і розміщено в експозиції музею.

Запрошуємо відвідати наш музей та закликаємо усіх небайдужих до нашої справи (пошуку нащадків Маркіяна Шашкевича) подавати інформацію та будь-які відомості керівництву музею.

Людмила Поцілуйко,
керівник музею «Шашкевич і Золочівщина».

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ НА САЙТІ...

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Коментарі із Facebook

Be the first to comment

Leave a Reply