Крути – столітня рана України

Крути – столітня рана України
Крути – столітня рана України

Життя іде і все без коректур…

Ліна Костенко

1918-2018 роки. Прописано ще одне сторіччя на скрижалях стражденної історії українського народу. Перегорнуто багато кривавих сторінок у книзі під назвою «Незалежність України». Прикро, що сьогодні, на початку 21-го століття, ми не лише з болем у серці згадуємо сумні події 29 січня 1918-го року, але й маємо змогу провести паралель між ними та сьогоденням на Сході нашої держави.

Уся Україна вшановує пам’ять трьох сотень юних героїв, котрі сторіччя тому полягли в бою під Крутами, котрі стали зразком мужності, відваги та самозреченості для майбутніх поколінь.

Цьогоріч Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. М. Шашкевича випала велика честь підготувати історико-мистецький захід на сцені Народного дому ім. Ігоря Білозора «Крути – бій за майбутнє України». Сценарій і роль режисера належали Патрик О. Г., заступнику директора з виховної роботи.

Історичний екскурс і паралелі з сучасністю – наскрізна сюжетна лінія, котру пронизували душевні музичні композиції, а презентація відеоматеріалів стала чудовою ілюстрацією минувшини та сьогодення.

Учні нашої школи вразили глядачів чудовою ораторською дикцією та майстерною акторською грою. Юні актори повели нас у стислу та змістовну мандрівку стежками історії такого далекого й близького водночас 1918-го року.

Вдало підібрані музичними керівниками Мельник Н. Й. та Турком В. М. пісні глибоко пройняли серця всіх присутніх у залі. Естетичне та комп’ютерне оформлення Городецької Н. Р., Ясіновської Х. Ф., Пуківського А. П.,         Рибаха І.П. та Бучинського А. В. органічно доповнили загальну композицію.

Ніхто не залишився байдужим під час перегляду кадрів із фільму «Нескорені». Наприкінці разом із «нескореними» актори на сцені та глядачі в залі виконали Гімн України.

Уривки з кінострічки «Кіборги» пронизали кожне серце співпереживанням. Епогеєм усвідомлення себе як частинки великої нації був момент подяки матері «кіборга»-земляка Володимира Бяложевського Галині Степанівні, котра стала символом усього багатостраждального в ці нелегкі часи українського Материнства. Зала аплодувала стоячи.

Вшанування пам’яті героїв завершилося щирою молитвою у формі спільного виконання церковного Гімну «Боже великий, єдиний».

Шкільна родина особливо вдячна за чудовий виступ учням-акторам: Хаблюк О., Шевелюку В.,  Ничвиду С.,  Оришчук О.,  Окотрубу Д.,  Павлишин В.,  Мадзей С., Брошку Ю., Леськів М. та дитячому шкільному хору.

«Крути – бій за майбутнє України» – історико-мистецьке дійство, котре вразило тісним діалогом і взаєморозумінням між сценою та глядачами. Здавалося, що всі серця билися в унісон, разом завмирали та стискалися від болю за все рідне, близьке та дороге. А в розхвильованих свідомостях, неначе мантра, звучало: «Герої не вмирають!»

Плекаємо надію та віримо, що з плином часу життя нашого народу все ж зазнає таких бажаних, довгоочікуваних і вистражданих «коректур» і «…на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син і буде мати, і будуть люди на землі».

Слава Україні! Героям слава!

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Завідуюча бібліотекою

Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

ім. М. Шашкевича

Тихонька О. В.  

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ НА САЙТІ...

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Коментарі із Facebook