Вчитель: Серкіс А.Р.
Скачати
Реклама | |
Скачати |
Тема: Округлення десяткових дробів. Розв’язування вправ
Мета: закріпити і систематизувати вміння і навички учнів виконувати округлення десяткових дробів; розвивати інтерес до знань, логічне мислення, математичну мову; виховувати культуру розумової праці.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
На екран спроектовано, запитання Дайте відповіді на запитання
- Який дріб називається десятковим? Наведіть приклади.
- Сформулюйте правило порівняння десяткових дробів . Наведіть приклади.
- Сформулюйте правило округлення десяткових дробів. Наведіть приклади.
II. Перевірка домашнього завдання
На екран спроектовано домашнє завдання і учні перевіряють , обмінявшись зошитом із сусідом.
№817 Округліть:
а) до десятих: 16,88 -16,9; 4,651 – 4,7; 1,29-1,3; 48,23 – 48,2; 36,96 «
37,0.
б) до сотих: 8,636 – 8,64; 2,7848 – 2,78; 0,9996- 1,00; 104,9438
-104,94.
в) до одиниць: 25,54-26; 8,47-8; 55,64-56; 62,32-62.
г) до тисячних: 2,3984 – 2,398; .8,55555-8,556; 47,7853-47,785
№825
1469м =1000м ~1км; 5424м^5000м^5км; 6823м^7000м~7км;
18096м~18000м=18км; 324711м~325000м=325км; 549628м~550000м-550км.
Ш. Розв’язування вправ
№ 821, №826, №820 ( учні біля дописи розв’язують завдання)
Гра « Мовчанка»
На екран спроектовуються приклади та відповіді, учні мовчки піднімають «сигнальну картку» з номером обраної відповіді.
1.Округліть:
а) до сотень: 4281
1)4300; 2) 4200; 3)4381; 4)4000
б) до тисячних: 7,5784
1) 7,5700; 2) 7,578; 3) 7,588; 4)7,579
в) до десятків: 69,31
1)69; 2) 60; 3)70; 4) 69,3.
2. Який з десяткових дробів найменший? 1)18,72; 2)18,722; 3)18,688; 4)18,691
2. Котре з чисел задовільняє дану нерівність 0.8 < х < 0.9? ?
1)0,78; 2)0,81; 3)0,09; 4)0,799.
- Скільки існує натуральних чисел, менших від 149,98? і) 148; 2)149; 3)150; 4) безліч.
- Між якими сусідніми натуральними числами знаходиться дріб 2,925?
1)2 ІЗ; 2)3 і 4 3) 1 і 2; 4) 1 і 3.
6. Вказати найменше натуральне значення х, при якому виконується
нерівність
Х+5>7,24
1)2 2)1 3)0 4)3
IV. Повторення.
№ 828.
Розташуйте числа в порядку зростання 8.3; 9.25; 4.121; 9.39; 8.301; 4.122 (самостійно всі учні розв’язують і зачитують відповідь)
V. Домашнє завдання.
№822. №827; №873.
{artsexylightbox autoGenerateThumbs=”true” convertImage=”crop” path=”/images/stories/Metodychna_robota/Matematyka/Serkis/Okruglennja_desjatkov” previewWidth=”100″ previewHeight=”67″}{/artsexylightbox}
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.