Кафедра художньо- естетичного циклу

Вчителі фізичної культури

Фізичне виховання підростаючого покоління є органічною частиною системи виховання, освіти і служить благородним цілям всебічного розвитку фізичних і духовних сил школярів, їх підготовки до самостійного життя. А тому фізичній культурі та спорту завжди відводилась велика увага у Золочівському ЗЗСО I-III ст. № 2 ім. М. Шашкевича.

Увесь педагогічний колектив школи, а насамперед учителі фізичної культури, долучались до роботи по зміцненню, і вдосконаленню матеріально-технічної бази школи для занять фізичною культурою та спортом.

Учителі Золочівського ЗЗСО I-III ст. № 2 ім. М. Шашкевича прищеплюють своїм вихованцям любов до занять фізичною культурою. Багато випускників школи пов’язали  своє майбутнє зі школою з фізичною культурою та спортом:  Попов О., Попов В., Кудлак В., Говор В., Говор О., Паценко (Саврас) І., Стефура М., Завальнюк Є., Вадяк (Єфіменко) Л., Маньовський А., Верхоляк Я., Сеньків Ю., Трипольський С., Калітовський В., Сагата Н., Квіт Ю., Гусін Л., Гусіна Н., Гарбузинський Т., Бойко (Горинчин) Н., Ромах Ю., Нестеренко Д., Довбуш В., Котов Ю., Рогуля М., Сич І., Рущак А., Мельниченко В., Кулик В., Юрченко В.

Школа гордиться своїми вихованцями, які ставали неодноразовими переможцями і призерами багатьох змагань із різних видів спорту, зокрема: майстер cпорту Стельмах М. захищав кольори футбольних клубів «Карпати» Львів і «Динамо» Київ, а по завершені кар’єри гравця успішно працював тренером у футбольних клубах «Металіст» Харків і «Арсенал» Київ.

Майстер спорту з важкої атлетики Вербіцький Є. став переможцем Спартакіади України.

Переможцями і призерами обласних і районних змагань ставали Єфіменко Л., Боднар Н., Маньовський А., Сеньків Ю., Паценко (Саврас) І., Чіпак І., Гура С., – з легкої атлетики; Кудлак В., Калішевський К., Вітковський Ф., Заброцький В., Галатин І., Бірулін Ю., Гуменюк І., Дичківський І., Сидій В., Волощак Д., Ружило Ю., Сотнікова Н., Пелех Г., – баскетбол; Діжак Б., Стельмах М., Стельмах В., Завальнюк Є., Гарбузинський Т., Домашнєв В., Довгань М., Захаров М., Юрченко В.,  – футбол; Крокіс Б., Домашнєва Т., Сембай К., – велоспор; Красота Ю.. Гнип І.,  – карате кіокішункай; Стефура М., – плавання; Глинська В.,  – лижній спорт.

Чемпіоном України з пожежно-прикладного виду спорту став випускник школи Рущак І., який у складі збірної команди України неодноразово захищав честь держави на міжнародних змаганнях з цього виду спорту.

Вчителі фізичного виховання на уроках використовують різні  вправи та методи: загальнорозвиваючі , дихальні, коригуючі , засоби розвитку координації рухів, рівноваги, ритму, ігри, елементи легкої атлетики і гімнастики,. Учні беруть активну участь у  шкільних і районних змаганнях з  різних видів спорту: легка атлетика, чотириборство, футбол, міні- футбол, баскетбол, волейбол, «Олімпійське лелечення», «Старти надій»,  шахи, шашки, настільний теніс.

Маньовський  Андрій Романович – вища категорія

Маньовський  Андрій Романович – вища категорія

Бойко Надія Романівна – вища категорія

Вадяк Лідія Іванівна – вища категорія, педагогічне звання «Старший вчитель»

Проців Петро Олександрович –  спеціаліст  І категорії

Ящук Ігор Михайлович – спеціаліст  ІІ категорії

 

 

Вчителі трудового навчання

В умовах «Відродження» української національної культури особливого значення набуває вивчення народних ремесел на уроках трудового навчання. Для підвищення інтересу учнів до виготовлення виробів декоративно-прикладного мистецтва активно впроваджуються такі ремесла: вишивка, бісероплетіння, в’язання гачком та спицями, виготовлення одягу з врахуванням національних традицій, різьбярство, точіння деревини.

Учні 5-6 класів займаються вирізуванням та випалюванням на фанері, учні-старшокласники навчаються виготовленню предметів домашнього ужитку (макогони, дерев’яні ложки, дощечки для нарізання продуктів харчування, дерев’яні підставки для вазонових квітів).

Нашими вчителями постійно проводяться виставки учнівських робіт на яких демонструються вироби учнів з бісероплетіння – картинки, ланцюжки, ґердани тощо, в’язані речі гачком та спицями – рукавиці, шкарпетки, безрукавки, светри, шапочки, салфетки, роботи виготовлені різними техніками вишивання (хрестик, гладь, мережка) – картинки, салфетки, рушнички та різні швейні вироби оброблені гладдю.

Такі виставки ми проводимо щорічно на злеті шкіл, які носять ім’я Маркіяна Шашкевича (в червні місяці) у с. Підлисся, а також наші виставки приурочуємо до будь-яких шкільних дат. Крім того нами проводились ярмарки–продажі, на яких учні могли продемонструвати не тільки вироби з бісеру, вишиття, в’язання, але й свої кулінарні здібності.

Наші учні кожного року є переможцями районних олімпіад з трудового навчання.

Проводячи кожен свій урок ми намагаємося робити їх цікавими, сучасними, впроваджуємо інтерактивні методи навчання, а саме: робота в групах, уроки-дискусії, уроки-семінари тощо.

В позаурочний час, тобто на факультативах учні вдосконалюють свої набуті теоретичні і практичні навики виготовляючи вироби з бісеру, дерева, паперу, тканини та природного матеріалу. Але ми не зупиняємось на досягнутому, постійно слідкуємо за будь-якими новинками в фахових журналах чи Інтернеті і передаємо все нами почуте або побачене нашим учням.

 

 

Левкович Тетяна Марківна – вища категорія, педагогічне звання «Старший вчитель»

Кравчук Володимир Григорович – вища категорія, педагогічне звання   «Старший вчитель»

Бучинський Андрій Володимирович – вища категорія

 

 

Вчителі музичного мистецтва  

де життя – незвідане чи звичне, –
Ніхто його не втримає в руках,
Лише душа живе у пісні вічно,
А пісня до душі знаходить шлях.

А.Орел

Учителі кафедри мають глибоку теоретичну, методичну та фахову підготовку. Працюють творчо, використовуючи різноманітні методи і прийоми навчання, які забезпечують глибоке і свідоме засвоєння учнями програмного матеріалу. Сьогодення вимагає вирішення глобальних проблем: чого навчати і як навчати? І тільки мова мистецтва володіє такою силою, яка здатна розкрити світ дитини.

Оскільки школа носить ім’я Маркіяна Шашкевича, вчителі та учні є щорічними учасниками шкільних урочистостей М.Шашкевича та Міжнародного форуму шкіл, які носять ім’я поета на Підлисецькій горі. Учительський та учнівський ансамблі творчо співпрацюють з україномовною гімназією м. Перемишля.

Репертуар, який використовується, різноманітний: від фольклорних композицій під акомпанемент скрипки та бандури до сучасних естрадних пісень.

Учні школи є щорічними учасниками конкурсу патріотичної пісні «Сурми звитяги» , де неодноразово займали призові місця.

Стало традицією презентувати творчість обдарованих учнів на звітних концертах школи, щорічних конкурсах вертепів. Виступи учнів на шкільних та районних святах, присвячених Дню Вчителя, Дню Матері, Шевченкових світлиць, а також традиційних вечорів школи.

Своєю працею вчителі є прикладом для наслідування учнями.
Мистецтво вважають найсприятливішим засобом прилучення дитини до культури і духовних цінностей. Саме тому викладання мистецтва в загальноосвітній школі стає головним чинником формування в школярів особистісної культури як невід’ємної частини духовності.

Мельник Неля Йосипівна – вища категорія

Гуляк Роман Богданович – вища категорія

 

Вчитель образотворчого мистецтва

В дивних фарбах мрії потопають,

різнобарв’ям сипляться думки…

кольори немов би оживають

з ледь помітним порухом руки.

Розпливаються сумні штрихи зітхання

серед намистинок теплих нот,

що сплітаються в барвистих поєднаннях

і смаку, й гармонії висот…

Образотворче мистецтво – це той шкільний предмет, який дає дитині можливості для творчості, для самостійного пошуку, для висловлення свого власного бачення світу. Саме цей предмет спрямований на те, щоб відкрити в дитині найпотаємніші, найтонші  почуття.

Образотворче мистецтво має велику пізнавальну і виховну силу, дає можливість ефективно розвивати в учнів почуття прекрасного, формувати високі естетичні смаки, вміння розуміти і цінити твори мистецтва, пам’ятки історії і культури, красу і багатство рідної природи.

На уроках образотворчого мистецтва діти швидко захоплюються новою ідеєю і починають творити – вводити свої новації, зміни, доповнення – і задоволені тим, що створили. Навіть маленька дитина, зробивши свій перший малюнок, аплікацію або саморобку, вже в якійсь мірі доторкнулася до світу мистецтва. У старшому віці, будучи підлітком, сформуються її смаки у виборі стилю одягу, переваги в музиці, книгах та її сприйняття життя.

Тут мрії дитячі блукають

Крізь помисли добрі і вічні,

Тут хвилі світів незвичайних стікають

В уроку  хвилини магічні.

Городецька Наталія Романівна
Городецька Наталія Романівна

Знайомство учнів з образотворчим мистецтвом розпочинається в 1-4 класах вчителями початкової ланки та вчителем фахівцем з вищою педагогічною освітою Городецькою Н. Р. В 5 – 7 класах Наталія Романівна  продовжує навчально – виховну та творчу роботу. Свої уроки вона будує на єдиному бажанні: допомогти учням урок за уроком, крок за кроком підійматися сходинками оволодіння законами творення краси.

Вибираючи методи та прийоми роботи Наталія Романівна користується принципом: «Учитель не повинен іти попереду, ведучи за собою дітей, не повинен іти позаду, весь час підштовхуючи їх, –– він повинен бути весь час поряд і спільно вирішувати всі проблеми, що виникають у навчальному процесі». На заняттях з образотворчого мистецтва широко використовуються інтерактивні методи та нестандартні форми організації уроку, проводяться уроки із використанням мультимедійної техніки та аудіо апаратури.

В позаурочний час проводяться додаткові заняття, на яких учні поглиблюють свої знання, вміння та навички з образотворчого мистецтва. Систематично під керівництвом вчителя учні поповнюють шкільні стенди творчими доробками, організовують тематичні виставки.

В школі функціонує кабінет образотворчого мистецтва під керівництвом Городецької Н. Р. У кабінеті проводяться заняття, зберігаються необхідні матеріали, наочні посібники, довідково-інформаційна і методична література, матеріали педагогічного досвіду, розробки уроків та виховних заходів, портрети видатних митців, репродукції картин, презентації, тощо.

Хоч у старших класах предмет образотворче мистецтво не вивчається, але учні часто допомагають в оформленні школи, проведенні уроків у молодших класах, беруть участь у конкурсах.

Городецька Наталя Романівна – вища категорія, педагогічне звання «Старший вчитель»

 

Вчитель основ християнської етики

Предмет «Християнська етика»  легко вписується у навчально-виховний процес.

Одного разу запитав юнак у мудреця:
«Чому ти так часто і довго любиш стояти на березі річки і дивитися на воду?»
Мудрець відповів:
«Скрізь куди тече вода, вона приносить з собою життя і роздає всім, хто його потребує. Це означає, що вона добра і щедра. Вміє вирівнювати нерівні території, по якій тече, – значить справедлива. Не боїться падати з водоспадів, бо відважна. Обминає скали , – отже терпляча. І хоч її часто забруднюють, вона обновлюється і стає чистою. Ось чому я так часто і довго дивлюся на воду: вона вчить мене жити.»
Саме такими: добрими і щедрими, справедливими, відважними, терплячими повинні бути, педагоги, з високою християнською мораллю. Адже ми – вчителі життя.
На кафедрі християнської етики працюють учителі з вищою освітою, які обізнані з педагогікою та психологією, володіють методикою свого предмета. Це Косенко С. З. , Гуляща Т .Р. Завжди стараються іти до дітей з відкритим серцем, з творчістю і відповідальністю та з любов’ю виконують свою роботу. Адже Святе Письмо вчить «…будьте тверді, непохитні, визначайтесь у ділі Господньому повсякчасно та знайте, що труд наш у Господі не марний». ( І Кор. 15:58 ).
На уроках християнської етики прищеплюється ціла низка добрих почуттів : співчуття, жалість, милосердя, любов. Для досягнення усього цього учителі на уроці застосовують різноманітні форми та методи навчання: читання Святого Письма, слухають духовну музику, розгадують кросворди, дискусії, інсценізації, а також використовують міжпредметні зв’язки.
Учителі заохочують дітей до співпраці, вони не марнують часу: діти роблять висновки, висловлюють особисте розуміння певної проблеми ,аналізують певну ситуацію.
Учні і вчителі беруть активну участь у шкільних урочистостях. Готують виховні заходи ,які формують світогляд учня та духовність ,постійно працюють над самоосвітою. Учні школи беруть участь у олімпіадах і  конкурсах.
Нехай гірчичне зерно кафедри християнської етики розростається у дерево із широкою християнською кроною ,а із зернятка яблука підростають яблуневі сади.

Косенко Світлана Зіновіївна – вища категорія