Чому курсор миші нахилений на 45°, пояснюють експерти

Курсор мишіВідвідувач сайту запитань-відповідей поставив, на перший погляд, дивне запитання: а чому всі курсори в усіх операційних системах трошки «криві», тобто мають певний нахил, а не вказують прямо? Справді, чому курсор не розташовується вертикально, адже це найзручніше для виділення тексту та інших завдань?

Йому відповідає експерт, добре знайомий з історією комп’ютерної техніки. Він підтверджує, що винахідник миші Дуглас Енгельбарт справді зображував курсор у вигляді стрілки вгору, як найбільш логічний варіант виділення.

 

Однак графічний інтерфейс операційної системи на практиці першою у світі реалізувала компанія Xerox, а саме – її науково-дослідний підрозділ Palo Alto Research Center. Зокрема, курсор описаний у документі від 1981 року, що перераховує характеристики XEROX PARC, першого в історії комп’ютера з графічним інтерфейсом користувача.
При проектуванні цієї машини виявилося, що через низьке розширення дисплеїв того часу неможливо створити з пікселів нормальний вертикальний курсор маленького розміру. Вирішено було не збільшувати розмір покажчика, а замість цього злегка повернути його, щоб одна грань була вертикальною, а друга нахилялася на 45°.

Минуло понад 30 років, з’явилися дисплеї з високою роздільною здатністю, але традиція зображувати курсор нахиленим на 45° збереглася.

http://pedpresa.com.ua

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ НА САЙТІ...

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Коментарі із Facebook

Коментарі

Залишіть коментар