Автор: Косенко С.З.
Священне слово «мама»!
В цьому слові
Все найдорожче і
благословенне:
І щастя, й поклик вірної любові,
Й душевність, і сумління сокровенне…
В.Глуханюк
Мати – найрідніша і найближча кожному з нас людина. Вона дарує нам життя. Вона вчить нас людських правил, оживляє наш розум, вкладає у наші вуста добрі слова. Образ матері оспіваний у музичних творах, прославлений у казках і легендах, віршах. Перше слово, яке дитина вимовляє, це слово «мама». Мама – наша берегиня.
Ми вже звикли у другу неділю травня вшановувати наших матерів, хоча в середині ХХ століття це свято було несправедливо забуте. А тим часом воно стародавнє, ще з дохристиянських часів. У наших пращурів було Свято Лади – богині весни, радості, шлюбу, покровительки материнства.
На початку ХХ століття церковна громада назвала травень місяцем Божої Матері. У другу неділю травня відбувалися богослужіння за здоров’я матерів.
1929 року з ініціативи Союзу українок та за підтримки інших культурно-освітніх товариств День матері став офіційним святом. Цього дня матері були справжніми іменинницями: всі – від малих до старих вважали за необхідне звернутися до жінки-матері з добрим словом, із побажанням добра, щастя, любові.
Про це свято пам`ятаємо і ми, учні 5 –Д класу також підготувалися до «Родинного свята» присвячене Дню Матері. На виховну годину були запрошені матері. Діти з любов`ю, пошаною, усмішкою на устах декламували вірші, співали пісні своїм матерям , а також подарували весняні квіти .
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.