Тестовий бал зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з історії України обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту
У 2011 році максимально можливий тестовий бал за виконання завдань тесту з історії України – 84.
Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з історії України здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 84 бала). На другому етапі, на основі тестового балу визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою.
За правильне виконання завдань тесту з історії України можна отримати:
Завдання з вибором однієї правильної відповіді – тест містить 48 завдань з вибором однієї правильної відповіді (від 1 до 48), що в залежності від наданої відповіді будуть оцінені у 0 або 1 тестовий бал.
Завдання на встановлення відповідності – тест містить 4 таких завдання (49-52), які оцінюються у 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали – 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів якщо не вказано жодної правильної відповідності.
Завдання на встановлення правильної послідовності
– тест містить 4 завдання на встановлення правильної послідовності, що будуть оцінені в 0, 1 або 2 тестових бали. Оцінювання відбувається наступним чином: 2 бали – якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 1 бал – якщо вказано частково правильну послідовність подій: тільки першу та другу події, другу та третю, третю та четверту або першу і четверту події.
Завдання з короткою відповіддю множинного вибору – результатом виконання завдання є три цифри, порядок написання яких значення не має. Завдання будуть оцінені за наступною схемою: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної відповіді (цифри), або відповіді не надано. Максимальна кількість балів за виконання завдання – 3. Тест містить 4 таких завдання (57-60).
РОЗРАХУНОК РЕЙТИНГОВОГО БАЛА ЗНО З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Після визначення тестового бала з історії України визначається оцінка учасника ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів – рейтинговий бал. Цей бал використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.
Для оцінки результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів (див. нижче).
Таблиці переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів, кожного року оприлюднюються Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з кожного окремого предмета.
Таблиці оприлюднюються протягом 10 – 15 днів після завершення тестування. Однак, для приблизного розрахунку рейтингового балу абітурієнти все ж таки можуть використовувати таблиці минулого року.
До уваги абітурієнтів – таблиці перерахунку тестового бала у 200-бальну шкалу наведені у цій статті передбачають приблизний розрахунок рейтингового бала.
У цій статті використані таблиці перерахунку тестових балів у 200-бальну шкалу минулого року (І та ІІ сесії, у минулому році тестування з історії України відбувалось у дві сесії). У чистому вигляді використання таблиць минулого року неможливе.
Перевід суми набраних балів на тестуванні з історії України в унормовану 200-бальну шкалу оцінювання визначається рядом наступних чинників: максимальною кількістю балів, що може отримати учень; складністю тестового завдання; фактичними результатами, що одержали учасники тестування у цьому році.
Зважуючи на те, що формула перерахунку в цьому році залишається такою ж, якою вона була у 2010 році; припускаючи, що складність тестових завдань відповідає складності минулого року; а фактичний максимальний бал не значно відрізняється від минулорічного, ? до уваги слід брати тільки максимальну кількість балів за виконання всіх тестових завдань – (минулого року – 82 бали, цього року – 84).
Отже, кожен бажаючий може орієнтовно вирахувати свій бал у такий спосіб: помножити свій набраний бал на коефіцієнт 0,976 (нуль цілих дев’ятсот сімдесят шість тисячних) і застосувати цей бал до таблиці 2010 року.
У будь-якому випадку, всім абітурієнтам слід зауважити, що остаточний результат буде відомий тільки після перевірки всіх тестових завдань УЦОЯО, оскільки при розрахунку шкали переведення у 200-бальну систему використовуються результати, які фактично отримали абітурієнти на тестуванні у цьому році. Детальніше про розрахунок рейтингового бала дивіться у матеріалі Результати ЗНО 2011: як порахувати бали отримані на ЗНО
Таблиці перерахунку тестового бала у 200-бальну шкалу:
За матеріалами: Освіта.ua
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.