Підготувала: Патрик О.Г.
Кожна людина повинна обов’язково піклуватися про власне фізичне здоров’я. Причому, щоб уберегти себе від маси проблем у майбутньому, необхідно починати робити це з дитячих років. В даний час здоровий спосіб життя школяра може значно вплинути на все його подальше життя. Зараз всі ми перебуваємо в групі ризику різних захворювань через безліч причин. Погана екологія, пасивний спосіб життя, продукти харчування, які містити суцільну хімію, використання всілякої побутової техніки і мобільних телефонів значно відбиваються на нашому здоров’ї.
Здоровий спосіб життя школяра є основою його гарного самопочуття, розумового і фізичного здоров’я. Формувати його потрібно ще зі шкільної лави, так як саме в цей час у людини виникає певний образ життя, який згодом вже дуже складно змінити. Важливо дотримати чотири критерії. Школярі повинні правильно харчуватися, проявляти фізичну активність, дотримуватися режиму дня і відмовитися від шкідливих звичок. Дотримуючись цих рекомендацій, можна зберігати відмінне самопочуття довгі роки.
Починатися повинен здоровий спосіб життя в родині. Правильні звички можуть прищепити тільки батьки, які самі ведуть відповідний спосіб життя. Найголовніше, чітко розуміти, що може негативно вплинути на школяра. Звичайно ж, це дива технічного прогресу, які доставляють чимало проблем батькам з неслухняними дітьми. Мова йде про комп’ютер і телевізорі. З появою Інтернету шкідливий вплив комп’ютера на школярів виражається не тільки в погіршенні зору та постави, але й у впливі на моральний вигляд школярів. Так, і здоровий спосіб життя студента, і дорослої людини знаходиться під питанням. Адже в 21 столітті з’явилася така проблема, як комп’ютерна залежність. Вона вважається психічним захворюванням і вимагає втручання психіатра. А нескінченне сидіння біля телевізора може закінчитися зайвою вагою, як і будь пасивне проведення часу. Батьки повинні створити для школярів такий режим, який би передбачав якийсь графік або хоча би обмежував час занять за комп’ютером або сидіння перед телевізором. Головне, не потрібно категорично забороняти дітям робити це, тому що наслідки можуть бути непередбачуваними.
Отже, здоровий спосіб життя школяра повинен полягати, в першу чергу, в дотриманні режиму. Певний розпорядок дня допомагає встигати зробити все, що заплановано, а також сприяє звикання організму до правильній роботі. Важливо пам’ятати, режим дня — поняття індивідуальне. Школяр сам підкаже, як йому простіше скласти розпорядок.
Велике значення має і правильне харчування школярів. Протягом дня потрібно отримувати з їжею вуглеводи, жири, білки, а також всі необхідні для здоров’я і росту організму вітаміни. Через неправильне харчування можуть виникати проблеми зі здоров’ям, що в такому молодому віці є абсолютно небажаним. Зверніть увагу, що школярі зазвичай витрачають багато сил і енергії, тому їжу повинні отримувати відповідну потребам організму.
Здоровий спосіб життя школяра має ще один критерій — фізична активність. У цьому віці зовсім неприпустимо пасивне проведення часу. Діти повинні займатися спортом або іншою активною діяльністю.
У наш час шкідливі звички стали постійними супутниками життя багатьох школярів. Для того щоб викорінювати це явище, необхідно заздалегідь проводити виховну роботу в сім’ї та школі, але не повчати, а радити і розповідати про небажані наслідки куріння і алкоголізму, вживання наркотиків.
У будь-якому випадку, стан здоров’я залежить від самої людини. Головне зробити так, щоб школяр захотів подбати про нього ще в молодості.
http://kasner.kiev.ua/zdorovij-sposib-zhittja-shkoljara/
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.