Як влаштуватись на роботу в ІТ без досвіду роботи?

ІТ робота
ІТ робота

Львів є один із центрів розвитку ІТ галузі не лише України а і Європи. На даний час у Львові налічується більше 500 компаній в яких працює майже 30 тис. спеціалістів.

Проте кожного випускника університету або ІТ-курсів виникає питання  пошуку першого місця роботи. Як переконати роботодавця прийняти вас, якщо за плечима немає досвіду? У даній статті ми описали орієнтовний план дій для початківця айтішника.

До слова, переглянути актуальні вакансії, можна за цим посиланням: https://lviv.grc.ua/Informacionnye-tehnologii-Internet-Telekom/Kompjuternaja-bezopasnost.

Пошук роботи

Стандартний «квест» з прийому на роботу в ІТ-компанію виглядає приблизно так: отримав диплом вузу або сертифікат курсів – склав резюме – розмістив його на різних сайтах – пройшов співбесіду – приступив до роботи. Але в кожному пункті можуть бути свої нюанси, які залежать від спеціалізації, компанії і «випадку».

 

Як скласти резюме новачкові в сфері ІТ?

Стартова точка в пошуку будь-якої роботи – створення привабливого і змістовного резюме, щоб заочно переконати менеджерів в тому, що вас потрібно запросити на співбесіду. У своєму резюме головне переконливо і максимально повно описати свої навички. Також при складанні своєї «візитки» важливо не переборщити з обсягом (не більше двох сторінок А4), уникати будь-яких помилок і зберігати документ в форматі pdf.

У вміст документа включіть такі дані:

  • ПІБ і посада, на яку ви претендуєте;
  • контакти (номер телефону, e-mail, telegram, skype, LinkedIn);
  • вказати професійні (hard-skills) і загальні навички (soft-skills);
  • прикріпити портфоліо (можна додати навчальні роботи);
  • відзначити досвід роботи (зазвичай два останніх місця);
  • повідомити інформацію про освіту (основну і додаткову);
  • можна розповісти про захоплення та хобі, які характеризують вас як особистість;
  • виграшно виглядатиме пояснення причини відгуку на вакансію (бажано при відправці в різні компанії її міняти).

 

Другий крок: розміщувати резюме на сайтах і розсилати його в ІТ-компанії

Наступним кроком слід задуматися над тим, на яких ресурсах варто розмістити резюме. Зазвичай це дошки оголошень, професійні соціальні мережі або telegram-канали. Якщо ви хочете працювати на фрілансі, то для активного пошуку замовників підійдуть біржі послуг.

Також потрібно звернути увагу, як виглядають ваші акаунти в соціальних мережах. Ймовірно, майбутній роботодавець перегляне Instagram, Facebook і Twitter. Ця інформація може використовуватися для того, щоб було простіше встановити контакт з кандидатом.

Паралельно з пасивним пошуком приступайте і до активного. Корисно буде переглянути сайти ІТ-компаній. Ваша мета – розділ «Вакансії». Якщо там є цікаві для вас пропозиції, варто відправити резюме.