Як подбати про безпеку дітей в Інтернеті!

Віртуальний світ може бути небезпечним для дітей, тому батьки мають навчити їх правил безпеки.

Інтернет – частина нашого повсякденного життя, ми користуємося ним щодня. Віртуальний простір став звичним і для дітей. Крім комп’ютерних ігор, діти використовують Інтернет для навчання, спілкування з друзями тощо. Багато батьків не проти, щоб їхні діти проводили перед комп’ютером менше часу, але повністю вилучити з життя дитини такий спосіб комунікації з навколишнім світом помилково.

Інтернет має багато переваг для дитини, якщо використовувати його правильно. Водночас діти стикаються в Інтернеті з певними небезпеками, наприклад, комп’ютерними вірусами й шкідливими програмами, кібербулінгом, шахрайством. Тому батьки повинні пояснити дитині правила безпеки в Інтернеті.

ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ БАТЬКИ, ЩОБ ДОПОМОГТИ ДИТИНІ?

Краще лікування будь-якого захворювання – це профілактика!

Батькам варто приділяти своїм дітям якомога більше уваги. Потрібно залучати дитину до якомога більше видів діяльностей. Можна допомогти знайти дитині хобі, наприклад, віддати її до спортивної секції або якогось гуртка. Крім того, необхідно  проводити з дитиною більше часу, виїжджати з нею на природу, відвідувати музеї, виставки, тобто дати альтернативу комп’ютеру, виховувати культуру користування інтернетом. Детальніше “Клан Клік-Клац: Виховання дітей у цифрову еру”.

Потрібно навчати дитину поводитися в суспільстві, прищеплювати їй певні правила етикету, виховувати любов до людей.

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет, це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а насамперед оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.