Навчально-методична література дуже складна в засвоєнні матеріалу, особливо якщо на заняття ви не ходили зовсім. Буває так, що іспит вже завтра, а перед вами стопка лекцій, яку потрібно прочитати за ніч.
Нижче наведемо кілька корисних порад для експресс-навчання, які допоможуть Вам істотно скоротити час на те, щоб прочитати незнайому наукову літературу і зосередитись на найголовнішому.
1. Створіть робочу атмосферу. Відкладіть їжу і музику на задньому фоні, заздалегідь вирішіть усі “питання”, поїжте, поговоріть по телефону, зазирніть на сторінку у соцмережі, сходіть в туалет тощо. Щоб Ви не мали жодного “шансу” відволіктися від навчання.
2.Приступаючи до навчання, випишіть терміни та питання, в яких Ви точно розбираєтеся і які з успіхом можна буде пропустити і не читати, це допоможе зекономити час і зосередити усю свою увагу на вивченні нового матеріалу.
3. Якщо читаєте підручник – уважно поставтеся до виділеного шрифту, визначень і блок- схем, 80 відсотків тексту між ними можете зовсім не читати, як правило 50 відсотків там розшифровування схеми, ще 50 розжовування того, що і так намальовано чорним по-білому. Це звісно, якщо Ви без проблем розумієте, що зображено на схемі. Існує інший варіант, якщо Ви можете уявити собі схему у голові, то читаючи текст, що пояснює схему, не потрібно буде відволікатись, щоб на неї поглянути. Якщо ж ні схема, ні її пояснення Вам невідомі та незрозумілі, то все ж доведеться витратити час, щоб усе зрозуміти і запам’ятати.
4. Уважно “проскануйте зміст”. Може, є щось таке, що читати на даний момент або взагалі не потрібно (наприклад, цього питання не буде на завтрашньому занятті, або заліку) обмежте це місце закладками, щоб потім не відмотувати довго сторінки, а швиденько почати з потрібного місця.
5. Якщо щось не зрозуміли, не зупиняйтеся, читайте далі – просто позначте складне для розуміння місце питанням на полях. Є шанс, що продовжуючи читання Ви вникнете в суть, а якщо ні – коли закінчите читати весь матеріал, будете розбирати всі складні питання відразу по порядку – на це йде менше часу, ніж зупинятися на кожному посеред тексту.
6. Складіть своєрідне “резюме” підручника чи зошита з лекціями, напишіть собі маленьку шпаргалку, короткий зміст, план.
Якщо немає часу писати резюме, то можна повиділяти головне маркером у зошиті (виділені строчки і будуть Вашим резюме конспекта, дотого ж яскравий маркер завжди добре кидається в очі та вмикає зорову память), у книжці, все ж-таки краще робіть закладки, щоб уникнути проблем з бібліотекарем.
Це допоможе Вам утримати в голові прочитане і полегшить повторне прочитання безпосередньо перед заняттям чи заліком або при перескладанні, хоча сподіваємося, що завдяки нашим порадам, такого з Вами не трапитися.
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.