Автор: Патрик Оксана Григорівна
Дитина – меланхолік має багатий внутрішній світ, його почуття глибокі та стійкі. Вона розсудлива, всьому шукає пояснення, любить усамітнюватися. Виховання дитини з цим типом темпераменту вимагає великого терпіння від батьків. Серед близького оточення ваше дитя вибере лише одну людину, якій довірить всі свої таємниці. Меланхоліки не можуть швидко орієнтуватися в ситуації, вони невпевнені в своїх силах, не можуть захистити себе, важко роблять вибір. Такі дітки прагнуть викликати співчуття тих, хто їх оточує, у них тиха мова. Вони завжди відчувають дефіцит спілкування і страждають від цього. У колективі такі діти – “білі ворони”.
- Проблеми меланхоліків:
на зауваження реагують відмовою, потоком сліз і фразою “Я нічого не вмію”; - постійно скаржаться на невихованих хлопчиків, грубих дівчаток і прискіпливих учителів;
- уроки робляться з фразою: ” Я не вмію. У мене не вийде”;
- в літньому таборі дитина не відчуває себе комфортно, всім невдоволена, до всього відноситься з побоюванням. А коли знаходить друзів, зміна закінчується.
Батьківські проблеми при вихованні дітей-меланхоліків:
Виховання дитини – меланхоліка повинно базуватися на постійній підтримці рідних і близьких. Заохочуйте його як можна частіше, навіть за невдачі.
Підкреслюйте, що ви вірите в нього.
Допомагайте дитині знайти впевненість. Залучайте його до таких справ, з якими він може впоратися, результати яких зможуть оцінити інші люди. Вивчіть цікавий вірш до шкільного свята. Попросіть вчителя демонструвати малюнки, вироби і вигадування перед всім класом. Звичайно, вони мають бути виконані бездоганно.
Допоможіть дитині включитися в колективні ігри, познайомитися з новими друзями. Виховання дитини – меланхоліка здійснюється під девізом: “Всі люди можуть помилятися”. Вселіть йщму, що невдачі не роблять його слабкішим.
Постарайтеся стати тією єдиною людиною, якій маля довірить свої таємниці. Ніколи не критикуйте його дій. Обговорюйте разом ситуації, особливо конфліктні.
Завжди вислуховуйте його до кінця. Навчите дитяти відстоювати свої думки, але ніколи не давите на нього. Якщо меланхолік комфортно себе відчуває, то він – мозковий центр колективу по частині винаходів.
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.