Автор Поцілуйко Л.П., учитель української мови та літератури
Великій Людині, справжній Українці, щирій Патріотці, добрій Товаришці, мудрій Наставниці, Учительці української мови і літератури Надії Антонівні Зварич присвячується.
Посіяла людям
літа свої, літечка житом,
Прибрала планету,
послала стежкам споришу,
Навчила дітей,
як на світі по совісті жити,
Зітхнула полегко —
і тихо пішла за межу.
Борис Олійник
Усе своє життя Зварич Надія Антонівна присвятила дітям і школі. У повсякденній роботі найголовнішим вона вважала виховання високоморальних цінностей, формування в учнів українського менталітету на основі відродження традицій українського народу, глибоке вивчення рідної мови, історії рідного краю, коріння свого народу. Однією з перших Надія Антонівна проводила уроки народознавства, на яких знайомила учнів з обрядами, звичаями, традиціями. Із її творчої ініціативи в школі вперше широко відзначалося свято Миколая, День матері, проведено новорічні посівання, різдвяні колядки, організовано шкільний вертеп, який зайняв І місце на районному огляді вертепів.
Із її ініціативи було проведено ряд благочинних справ та акцій милосердя.
Щоліта Надія Антонівна організовувала літературно-експедиційні поїздки містами України. Її вихованці мали можливість побувати у музеї Т.Шевченка в Києві та Каневі, Лесі Українки в Колодяжному і Новограді-Волинському, Ольги Кобилянської в Чернівцях, Осипа Маковея в Заліщиках, Василя Стефаника в Русові, Марка Черемшини в Снятині, Михайла Коцюбинського у Вінниці, Івана Франка у Львові.
Особливу увагу Надія Антонівна приділяла літературі рідного краю, зокрема постаті Маркіяна Шашкевича. Саме з її іменем асоціюється шкільний музей «Шашкевич і Золочівщина», який вона створила, виплекала і зуміла зорганізувати ініціативну групу, яка їй у цьому допомагала, а загалом залучила до музейної справи весь педагогічний та учнівський колектив.
Із нагоди 80-річчя від дня народження Зварич Надії Антонівни у понеділок, 29 лютого, у кабінеті української мови та літератури відбулася Година пам’яті, перед якою колеги, випускники відвідали її могилу у с.Струтин. Про велику жертовність, людяність, високий професіоналізм, надзвичайну працьовитість і відповідальність Учительки від Бога сказав директор школи Кравчук В.Г. Керівник кафедри вчителів української мови та літератури Бартошик Л.М. зачитала автобіографію, написану рукою Педагога. На заході були присутні учителі-пенсіонери Сукмановська М.В., Андрейко М.С., Дубас З.В., Рущак Н.П., які поділилися своїми спогадами про роки спільної діяльності з Надією Антонівною. Колишній заступник директора школи з виховної роботи Леськів О.В. згадав про співпрацю у шкільному музеї «Шашкевич і Золочівщина» та титанічну працю Вчительки у вихованні молоді. Зворушливі слова спершу учениці, а згодом і колеги-філолога Пуківської О.С. повернули усіх присутніх у роки юності Надії Антонівни. Поділилися своїми спогадами про Наставницю і вдячні випускники Кубішин Т., Зубар В., Бокійчук Т., Патрик О. Учителі-колеги згадували, що Надія Антонівна була надзвичайно працьовитою, дуже пунктуальною, виконавчою, вимогливою до себе і до інших. Та водночас вона була доброю колегою, мудрою наставницею, щирою порадницею. Це людина глибоко віруюча, чесна, справедлива, безкомпромісна у питаннях патріотизму, відданості і служінню людям: громаді, колективу, навіть учням.
Усі присутні заспівали улюблені пісні Надії Антонівни на слова А.Малишка «Стежина» та «Вчителька», а також мали змогу переглянути презентацію фотографій про життя і діяльність Зварич Н.А., яку підготував учитель інформатики Пуківський А.П.
Завершилася зустріч спільною молитвою за упокій душі Надії Антонівни, бо найкращою дякою сьогодні для неї є наша пам’ять та щира молитва.
Ви обминете дорогу смерті та забуття і, відшукавши путь до людських сердець, будете йти в ногу з віками. А доки стоятиме білий світ, Ви житимете у пам’яті, у словах, у спогадах наших, що сповнені любові…
Презентація
Фотогалерея
Поцілуйко Л.П., учитель
української мови та літератури,
керівник шкільного музею
«Шашкевич і Золочівщина»
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.