Рекомендації щодо перевірки тестових завдань пробного ЗНО-2014

Рекомендація щодо перевірки пробного ЗНО 2014Шановні одинадцятикласники, учителі, директори, заступники  львівський регіональний центр оцінювання якості освіти оприлюдник методичні рекомендації щодо перевірки тестових завдань пробного ЗНО-2014.

 Скачати у форматі word (рекомендуємо)

Реклама  {module Реклама в статті}
Скачати

1. Рекомендації щодо перевірки тестових завдань
пробного ЗНО-2014

Визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнта здійснюється поетапно.
На першому етапі, за підсумками комплексної автоматизованої обробки бланків відповідей типу А та перевірки екзаменаторами відповідей на бланках Б, визначається тестовий бал кожного з абітурієнтів – арифметична сума балів, отриманих абітурієнтом за правильне виконання кожного завдання тесту.
На другому етапі тестові бали, отримані абітурієнтами, конвертуються в оцінки за шкалою 100-200 балів (числа інтервалу від 100 до 200 з кроком 0,5) методом еквіпроцентильної нормалізації, що застосовується до всієї сукупності тестових балів абітурієнтів, які брали участь у відповідній сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Оцінка за шкалою 100-200 балів є рейтинговою, тобто вказує місце результату тестування абітурієнта серед результатів інших абітурієнтів.
Рейтинговий бал визначається окремо з кожного предмета та кожної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Абітурієнти, які брали участь у одній сесії тестування і набрали однакову кількість тестових балів, отримають однакову оцінку за шкалою 100-200 балів, водночас абітурієнти із більш високими тестовими балами отримають вищу оцінку за цією шкалою. Абітурієнт, який набрав найбільшу кількість тестових балів, матиме найвищу оцінку – 200 балів. Конвертація (шкалювання) тестових балів у оцінки за шкалою 100-200 балів здійснюється з метою забезпечення порівнюваності результатів абітурієнтів, які брали участь у різних сесіях зовнішнього незалежного оцінювання.
У день оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року на офіційному веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти будуть розміщені таблиці відповідності кількості тестових балів оцінці за шкалою 100-200 балів.

Учасники пробного ЗНО  можуть перевірити правильність виконання тестових завдань самостійно або з допомогою вчителя, користуючись ключами відповідей та схемами, поданими нижче.

 

Українська мова та література

1. За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-23, 29-36, 37-56) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь, 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді немає.
2. За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (№ 24-28, 57-60) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару), 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.
Завдання № 61 – завдання з розгорнутою відповіддю – оцінюється від 0 до 20 тестових балів (див. «Схему оцінювання тестового завдання з розгорнутою відповіддю (власного висловлювання) з української мови).
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного тестування, правильно виконавши всі завдання тесту з української мови і літератури, – 107.

Схема оцінювання тестового завдання з розгорнутою відповіддю
(власного висловлення) з української мови
Зміст власного висловлення оцінюють за шістьома критеріями, як показано в таблиці.

Критерій

Змістовий вияв критерію

Бали

1.
Теза

Учасник формулює тезу, яка презентує його власну позицію з наведеного в темі питання. Учасник висловлює власне бачення того, як відрізняти справжню ввічливість, вихованість, шляхетність від несправжніх, удаваних.
Орієнтовані опорні слова: чеснота, достоїнство, плюс, перевага;
справжній, непідробний, непідроблений, щирий, істинний, повноцінний;
удаваний, нещирий, роблений, награний, позірний, напускний, показний, підроблений, завчений, силуваний, штучний, сухий, фальшивий, акторський;
увічливість, чемність, вихованість, ґречність, коректність, делікатність, уважність, привітність, привітливість, шанобливість, люб’язність, обачність, галантність, лицарство, послужливість, запобігливість, шляхетність, благородство, благородність, аристократизм.

2

У роботі немає вправного формулювання тези, але є речення та ключові слова, що доносять власний погляд учасника на обговорювану проблему.
Учасник пише лише про чесноти, не міркуючи про їхню справжність чи удаваність.
Учасник лише повторює фрази з формулювання теми, не висловлюючи власної позиції

1

Учасник не формулює тези. Зміст висловлення свідчить про відсутність власної позиції щодо порушеної проблеми й несформованість того чи іншого погляду на неї.
Учасник формулює тезу, яка не відповідає запропонованій темі.

0

2.
Аргументи

Учасник розвиває свою думку, наводячи принаймні два доречні й переконливі аргументи (докази, підстави для обґрунтування, підтвердження висловленої тези), які пов’язують тезу з прикладами

2

Учасник наводить принаймні один доречний аргумент (доказ, підставу для обґрунтування, підтвердження висловленої тези).
Аргументи дублюють один одного, тобто другий аргумент перефразовує зміст першого.
Один із аргументів не є доречним стосовно сформульованої тези

1

Учасник не наводить жодного аргументу для обґрунтування тези або наведені аргументи не є доречними

0

3а.
Приклад із літератури чи інших видів мистецтва

Аргумент підкріплено, проілюстровано принаймні одним розгорнутим, добре поясненим прикладом із художньої літератури чи інших видів мистецтва. Указано проблему, порушену у творі, художній образ, через який проблему розкрито, назву й автора твору.
Ілюстрація логічно вписується в розвиток доведення, показуючи розуміння учасником того, як його міркування стосовно шляхів розв’язання певної проблеми виявляються, підтверджуються в мистецькому творі

2

Немає мотивації наведення прикладу; приклад не конкретизований через художній образ; у прикладі є фактичні помилки

1

Прикладу з літератури чи інших видів мистецтва немає або він не є доречним

0

3б.
Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя

Учасник наводить принаймні один доречний приклад або з історії, або з суспільно-політичного життя, або з власного життя.
Ілюстрація логічно вписується в розвиток доведення, показуючи розуміння учасником того, як його міркування стосовно шляхів розв’язання певної проблеми виявляються, підтверджуються в особистому житті конкретних людей або в суспільному минулому чи нинішньому житті.
Учасник може покликатися на факти з біографії митців, які стосуються їхнього суспільно-політичного життя

2

Немає мотивації наведення прикладу; приклад не конкретизований; у прикладі є фактичні помилки

1

Прикладу з історії, суспільно-політичного чи власного життя немає або він не є доречним

0

4.
Логічність, послідовність

Висловлення демонструє зосередженість на обговорюваній проблемі, цілісний, послідовний і несуперечливий розвиток думки (логічність і послідовність викладу). Заявлена теза послідовно доводиться. Учасник постійно тримає порушену ним проблему у фокусі своєї уваги, не відступаючи вбік.
Учасник висловлює думки в певній послідовності, відбирає лексичний матеріал і мовленнєві засоби відповідно до теми й ситуації міркування, використовує різноманітні синтаксичні конструкції.
Текстові властива зв’язність, що простежується і на рівні розгортання думки, і на рівні правильного й доречного використання спеціальних засобів зв’язку.
Учасник структурує роботу за абзацами.

2

Учасник відволікається від обговорюваної проблеми.
У роботі є порушення логічності, цілісності, послідовності й несуперечливості розвитку думки.
Учасник не структурує роботу за абзацами

1

Логіки викладу, цілісності, послідовності й несуперечливості розвитку думки немає

0

5.
Висновок

Наприкінці власного висловлення учасник робить підсумок зі свого доведення, указуючи на те, яку домінантну думку (позицію) він урешті тримав у полі зору, коли наводив аргументи й приклади.
Висновок відповідає запропонованій темі й органічно випливає зі сформульованої тези, аргументів і прикладів. Висновок розташований наприкінці роботи

2

Висновок лише частково відповідає тезі або не пов’язаний з аргументами та прикладами

1

Висновку немає; висновок не відповідає сформульованій у власному висловленні тезі; висновок не пов’язаний із аргументами та прикладами

0

Мовне оформлення – відповідність роботи орфографічним, пунктуаційним, лексичним, граматичним і стилістичним нормам української мови. Його оцінюють за двома критеріями, як показано в таблиці.

Критерій

Кількість помилок

Кількість балів

6а.
Орфографія та пунктуація

0–1

4

2–6

3

7–11

2

12–16

1

17 і більше

0

6б.
Лексика, граматика та стилістика

0–1

4

2–4

3

5–7

2

8–10

1

11 і більше

0

Під час оцінювання орфографічної й пунктуаційної нормативності роботи дві негрубі помилки рахують як одну грубу. До негрубих зараховують такі помилки:

  • у написанні великої літери в складних власних назвах;

  • у випадках написання разом і окремо префіксів у прислівниках, утворених від іменників із прийменниками;

  • у випадках нерозрізнення не/ні (не хто інший / ніхто інший …);

  • у випадках, коли замість одного розділового знака поставлений інший;

  • у пропуску одного зі сполучуваних розділових знаків або в порушенні їхньої послідовності.

Негрубу орфографічну й негрубу пунктуаційну помилки не сумують і не зараховують як одну грубу.
Систематичне порушення норм милозвучності (три і більше випадків порушення на одне з правил: ув, і–й–та) рахують як одну стилістичну помилку.

 

 

Іноземні мови
Англійська мова

  • За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (№ 1-5, 11-16) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено або відповіді не надано.

  • За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 6-10) нараховується 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  • За виконання тестового завдання на заповнення пропусків у тексті (№ 17-42) нараховується 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

Завдання № 43 – завдання з розгорнутою відповіддю – оцінюється від 0 до 14 тестових балів (див. «Схему оцінювання тестового завдання з розгорнутою відповіддю (власного висловлювання) з англійської мови).
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з англійської мови, – 56.

 

Іспанська мова

  • За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (№ 1-5, 11-16) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал:1 бал за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено або відповіді не надано.

  • За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 6-10) нараховується 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  • За виконання тестового завдання на заповнення пропусків у тексті (№ 17-42) нараховується 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

Завдання № 43 – завдання з розгорнутою відповіддю – оцінюється від 0 до 14 тестових балів (див. «Схему оцінювання тестового завдання з розгорнутою відповіддю (власного висловлювання) з іспанської мови).
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з іспанської мови, – 56.

 

Німецька мова

  • За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (№ 1-5, 11-16) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено або відповіді не надано.

  • За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 6-10) нараховується 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  • За виконання тестового завдання на заповнення пропусків у тексті (№ 17-42) нараховується 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

Завдання № 43 – завдання з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 14 тестових балів (див. «Схему оцінювання тестового завдання з розгорнутою відповіддю (власного висловлювання) з німецької мови).
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з німецької мови, – 56.

 

Французька мова

     1.За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-16, 23-42) нараховується 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.
2. За виконання тестового завдання на заповнення пропусків у тексті (№ 17-22) нараховується 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.
3. Завдання № 43 – завдання з розгорнутою відповіддю – оцінюється від 0 до 14 тестових балів (див. «Схему оцінювання тестового завдання з розгорнутою відповіддю (власного висловлювання) з французької мови).
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з французької мови, – 56.

 

Критерії оцінювання власного висловлення
 з іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська)

 Максимально можлива сума балів за письмове висловлення (за всіма критеріями) – 14

а. Змістове наповнення – опрацювання трьох умов, зазначених у ситуації.

а1 – перша умова: 0, 1 або 2 тестових бали
а2 – перша умова: 0, 1 або 2 тестових бали
а3 – перша умова: 0, 1 або 2 тестових бали

b. Структура тексту та зв’язність

b1 – зв’язність, наявність з’єднувальних елементів у тексті: 0, 1 або 2 тестових бали.
b2 – Відповідність письмового висловлення заданому формату (твір, лист (особистий, діловий), оголошення, записка тощо): 0, 1 або 2 тестових бали.

 с. Використання лексики – лексична наповнюваність; володіння лексичним матеріалом: 0, 1 або 2 тестових бали.

 

d. Використання граматики – морфологія; синтаксис; орфографія: 0, 1 або 2 тестових бали.

Увага!

1. Якщо учасник тестування отримує оцінку 0 балів за Змістове наповнення, то в такому разі вся робота оцінюється в 0 балів.
2. Якщо учасник тестування отримує оцінку 0 балів за критерій Використання лексики або Використання граматики, то вся робота оцінюється в 0 балів.
3. Якщо абітурієнт не приступав до виконання завдання, власне висловлення вважається ненаписаним і вся робота оцінюється в 0 тестових балів.

Російська мова

  • За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-36, 43-50) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  • За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічних пар)  (№ 37-42) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Завдання № 51 – завдання з розгорнутою відповіддю – оцінюється від 0 до 20 тестових балів за критеріями змісту та мовного оформлення:
1.  Теза: 0, 1 або 2 тестових бали.
2.  Аргументи: 0, 1 або 2 тестових бали.
. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 тестових бали.
3б. Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя: 0, 1 або 2 тестових бали.
4.  Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 тестових бали.
5.  Висновок: 0, 1 або 2 тестових бали.
6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3, або 4 тестових бали.
. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з російської мови, – 88.

СХЕМА ОЦЕНИВАНИЯ ТЕСТОВОГО ЗАДАНИЯ С РАЗВЕРНУТЫМ ОТВЕТОМ (СОБСТВЕННОГО ВЫСКАЗЫВАНИЯ) ПО РУССКОМУ ЯЗЫКУ

Содержание собственного высказывания оценивается по шести критериям (1,2,3а,3б,4 и 5), изложенным в таблице1.
Таблица 1

Критерий

Содержательное проявление и композиционное оформление критерия.

Баллы

 

 

 

1.
Тезис

Участник четко формулирует тезис, то есть высказывается следующим образом:

  • поддерживает предложенную мысль (путем повторения или перефразирования темы собственного высказывания);

  • опровергает (отрицает) мысль;

  • предлагает компромиссный вариант, например: «Я не совсем разделяю предложенную мысль и считаю, что…»;

  • приводит два тезиса, аргументируя каждый отдельно, то есть одновременно и поддерживает, и опровергает предложенную мысль.

Участник может использовать такие языковые конструкции, как «Я считаю..», «По моему мнению…», «Я поддерживаю…», «Считаю…», «Я  соглашаюсь…», «Мне кажется…», «Убежден…», «Я не поддерживаю…», «Я хочу опровергнуть…», «Я не соглашаюсь…», «Хочу подвергнуть сомнению…», «С одной стороны…, а с другой…» и т.д.
Участник может использовать такие ориентировочные опорные слова (словосочетания), как Чувство неудовлетворения, неудовольствия. Недовольство собой. Совершенствование своих нравственных, умственных или физических качеств. Стремление к самосовершенствованию. Разумный поступок, рассудительный, мудрый человек

 

 

2

Участник только указывает: «Я соглашаюсь\ не соглашаюсь с предложенной мыслю», не раскрывая содержания темы.
В работе отсутствует четкая формулировка тезиса, но есть предложения и ключевые слова, свидетельствующие о понимании темы.

 

1

Участник не формулирует тезис.
Участник формулирует тезис, не отвечающий предложенной теме.
В работе отсутствует предложения и ключевые слова, свидетельствующие о понимании темы.

 

0

 

2.
Аргументы

Участник приводит не менее двух уместных аргументов для подтверждения высказанного тезиса, связанных с примерами

2

Участник приводит не менее одного уместного аргумента для подтверждения высказанного тезиса.
Аргументы дублируют друг друга, то есть второй аргумент перефразирует содержания первого.
Один из аргументов не соответствует сформулированному тезису.

 

1

Участник не приводит аргументов для подтверждения высказанного тезиса либо аргументы неуместны

0

 

3а.
Пример из литературы или других видов искусства

Участник приводит не менее одного уместного примера из художественной литературы или других видов искусства.
Указаны проблема, затронутая в произведении, художественный образ, раскрывающий проблему, название и автор произведения, может быть приведена цитата из произведения.
Участник может ссылаться на факты из биографии автора, если эти факты касаются его творчества

 

2

Отсутствует мотивация приведения именно этого примера, либо пример содержит фактические ошибки, или пример не конкретизирован через художественный образ

 

1

Пример из художественной литературы или других видов искусства отсутствует или неуместен

0

3б.
Пример, являющейся историческим фактом или случаем из жизни

Участник приводит не менее одного уместного примера либо из истории, либо из общественно-политической жизни, либо из собственной жизни.
Участник может ссылаться на факты из биографии автора произведения, если эти факты не касаются его творчества

 

2

Пример содержит фактические ошибки

1

Пример из истории, общественно-политической или собственной жизни отсутствует или неуместен

0

 

4.
Логичность последовательности

В работе нет нарушений причинно-следственных связей.
Участник структурирует работу по абзацам

2

В работе имеются нарушения причинно-следственных связей:
1)  тезис расположен после аргументов;
2)  тезис разорван аргументом;
3)  аргументы расположены после примера, иллюстрирующего его

 

1

Логика изложения отсутствует

0

 

 

5.
Вывод

Вывод соответствует предложенной теме и органически следует из сформулированного тезиса, аргументов и примеров

2

Вывод частично соответствует тезису или не связан с аргументами и примерами.
Участник неправильно формулирует вывод, например, начиная его словами «я считаю»

 

1

Вывод отсутствует, не соответствует тезису, не связан с аргументами и примерами или является другим тезисом 

0

Языковое оформление собственного высказывания оценивается по другим критериям (6а и 6б), изложенным в таблицах 2 и 3.
Таблица 2

Критерий

Количество ошибок

Баллы

 

6а.
Орфография и пунктуация

0 – 1

4

2 – 6

3

7 – 11

2

12 – 16

1

17 и более

0

 

Таблица 3.

Критерий

Количество ошибок

Баллы

 

6б.
Лексика, грамматика и стилистика

0 – 1

4

2 – 4

3

5 – 7

2

8 – 10

1

11 и более

0

При оценивании орфографической и пунктуационной нормативности работы две негрубые ошибки соответствуют одной грубой.  К негрубым  относятся следующие ошибки:

  • исключение из всех правил;

  • написание большой буквы в сложных собственных наименованиях;

  • слитное или раздельное написание приставок у наречий, образованных от сочетания существительных, прилагательных, местоимений с предлогами;

  • использование одних знаков препинания вместо других;

  • сложные случаи правописания оборотов (не кто иной (другой)  /  никто иной (другой); не что иное (другое) / ничто иное (другое));

  • пропуск одного из соединительных знаков препинания или нарушение их последовательности.

  • неправильный перенос слов;

  • замена русских букв украинскими.

 

Біологія

  • За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-42) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  • За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (№ 43-48) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

  • За виконання тестового завдання на встановлення правильної послідовності (№ 49 -50) учасник може отримати 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу та останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.

  • За виконання тестового завдання з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей (№ 51-54) оцінюється в 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність трьох відповідей (цифр); 1 бал за кожну правильно вказану відповідь (цифру) з певної групи варіантів відповідей; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної відповіді (цифри) або відповіді на завдання не надано. Цифри записуються послідовно з кожного стовпчика варіантів відповідей.

     Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з біології, – 84.

Всесвітня історія

  • За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-42) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  • За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (№ 43-48) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

  • За виконання тестового завдання на встановлення правильної послідовності (№ 49-52) нараховується 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу та останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.

  • Завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (з короткою відповіддю множинного вибору) (№ 53-56) нараховується 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної відповіді (цифри), або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр значення не має.

                Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з всесвітньої історії, – 90.

Географія

  1.  За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1- 42) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  2.  За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (№ 43- 48) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

  3.  За виконання тестового завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№ 49 – 52) нараховується 0 або 2 тестових бали: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано.

  4.  Завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (з короткою відповіддю множинного вибору) (№ 53-58) оцінюється в 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної відповіді (цифри) або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр значення не має. Максимальна кількість балів за виконання завдання – 3.

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з географії, – 92.

Історія України

  1. За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-42) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  2. За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (№ 43-48) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

  3. За виконання тестового завдання на встановлення правильної послідовності (№ 49-52) нараховується 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу та останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.

  4. Завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (з короткою відповіддю множинного вибору) (№ 53-56) нараховується 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної відповіді (цифри) або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр значення не має.

                Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з історії України, – 90.

Математика

  1. За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-20) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  2. За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (№ 21-24) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

  3. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№ 25-34)

Тестові завдання № 25, 26 є структурованими і складаються з двох частин, відповідь до кожної з яких оцінюється 0 або 1 тестовим балом. Якщо зазначено обидві неправильні відповіді або завдання взагалі не виконано, учасник одержує 0 балів. Максимальний бал за виконання структурованого завдання – 2.
За виконання тестових завдань № 27-34 нараховується 0 або 2 тестових бали: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано.
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з математики, – 56.

Світова література

  1. За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1 – 48)

 учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  1. За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (№ 49-

52) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

  1. За виконання тестового завдання на встановлення правильної послідовності (№ 53-

56) учасник може отримати 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу та останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.

  1. За завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (з короткою відповіддю множинного вибору) (№ 57-60) нараховується 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної відповіді (цифри) або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр значення не має.

                Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту зі світової літератури, – 86.

Фізика

  1. За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-20) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  2. За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (№ 21-24) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

  3. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№ 25-34)

Тестові завдання № 25, 26 є структурованими і складаються з двох частин, відповідь до кожної з яких оцінюється 0 або 1 тестовим балом. Якщо зазначено обидві неправильні відповіді або завдання взагалі не виконано, учасник одержує 0 балів. Максимальний бал за виконання структурованого завдання – 2.
За виконання тестових завдань № 27-34 нараховується 0 або 2 тестових бали: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано.
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з фізики, – 56.

Хімія

  1. За виконання тестового завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1-40) учасник може отримати 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, більше однієї відповіді або відповіді не надано.

  2. За виконання тестового завдання на встановлення відповідності (логічні пари) (№ 41-44) нараховується 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

  3. За виконання тестового завдання на встановлення правильної послідовності (№ 47, 48) учасник може отримати 0, 1, 2 або 3 тестових бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу та останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або відповіді на завдання не надано.

  4. За виконання тестового завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№ 49-60) нараховується 0 або 2 тестових бали: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано.

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник пробного зовнішнього незалежного оцінювання, правильно виконавши всі завдання тесту з хімії, – 94.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply