Ремонт у школі — явище регулярне. Його доводиться робити кожного року, що пов’язано з кількома причинами: гігієнічними нормами, бажанням оновити та освіжити інтер’єр, зробити його більш приємним та затишним для учнів.
Обої до сьогодні залишаються популярним оздоблювальним матеріалом, що обумовлюється як ціною, так і простотою оздоблення, а головне, екологічністю матеріалів, адже здоров’я дітей — найцінніше.
Хоча сам процес вибору шпалер може бути не таким простим, адже школа є особливим середовищем і оздоблення має поєднувати в собі певні риси:
-
не спричиняти навантаження на органи зору
-
створювати сприятливий психологічний фон
-
не відволікати від навчального процесу
Спробуємо детальніше розглянути питання оздоблення стін у школі та дати кілька корисних порад
Для кожного кабінету свої шпалери
Пам’ятаймо, що для навчальних закладів рекомендовано використовувати спокійні пастельні відтінки, однак такі стіни не обов’язково мають бути нудними. Пропонуємо кілька варіантів дизайну для досягнення найкращого ефекту:
-
Розповсюдженою практикою є оздоблення стін тематичними фотошпалерами. Урбаністичні пейзажі Лондона та Парижу для кабінету іноземної мови; мапа світу для кабінету географії, лісовий пейзаж для кабінету природознавства.
-
Шпалери із зовсім невеликим орнаментом не відволікатимуть, проте стіна не буде виглядати пустою.
-
Використати шпалери двох відтінків буде гарною ідеєю. Просте, але ефективне рішення. Такі смуги виглядатимуть цікаво й нетривіально.
-
Вертикальним малюнок не тільки візуально піднімає стелю, але й дозволяє зменшити витрату матеріалу.
-
Якщо з попереднього ремонту залишилася однотонна поверхня, то не обов’язково заклеювати цілу стіну новими шпалерами. Цікавим рішенням буде вирізання зі шпалер силуетів тварин, архітектурних споруд, абриси географічних місцевостей тощо
Нюанси роботи зі шпалерами
-
Не варто орієнтуватися на кут приміщення та дверну коробку, оскільки вони рідко бувають чітко вертикальними.
-
Після промащування паперових шпалер клеєм треба почекати, щоби він просочився в структуру матеріалу. Готовність до наклеювання дуже просто перевірити. Шпалери мають перестати скручуватись.
-
Рухаючись від вікна до дверей можна зменшити розхід шпалер і виконати роботу акуратніше.
-
Якщо після висихання залишилися ділянки, заповнені повітрям, то за допомогою медичного шприцу їх можна заповнити клеєм. Коли шпалери розмокнуть, їх можна буде легко розгладити.
-
У шпалерах, призначених для ділянок батарей та труб усі необхідні прорізи треба зробити ще перед нанесенням клею.
Декілька слів про економію
Не можна залишити без уваги фінансову сторону питання. Ми в жодному разі не пропонуємо знижувати якість, але є певні хитрощі, які дадуть змогу досягти високоякісного результату, заощадивши гроші:
-
Оздобити можна лише одну стіну за спинами учнів. Цікавий малюнок не відволікатиме під час занять, а під час перерви дозволить переключити увагу. Загальний дизайн, водночас, буде лаконічний, але не нудний.
-
Попередні поради про фігури зі шпалер та використання кількох кольорів також дають змогу зекономити. У першому випадку банально вимагається менше матеріалу, а в другому з’являється можливість придбати шпалери, запаси котрих вичерпуються, а через це і їхня ціна знижується.
-
Купуючи велику кількість однакових шпалер ви, швидше за все, дістаєте знижку.