Міністр освіти і науки Дмитро Табачник під час проведення прес-конференції розповів про основні особливості цьогорічної вступної кампанії
За словами міністра в ході вступної кампанії практично не було черг і незадоволення, тобто вона була набагато успішніше організована.
Міністр освіти зазначив, що вперше абітурієнти мали можливість як особисто подати документи, так і зареєструватися через систему електронного вступу. Ця новація, на думку Дмитра Табачника себе виправдала абсолютно успішно.
Також міністр відзначив, що виправдали себе й ті зміни, що були внесені до Умов прийому до вищих навчальних закладів 2011 року.
Зокрема він акцентував увагу на збільшенні строків прийому заяв та документів на вступ з 15 до фактично 31 дня, наданні права подавати сертифікати, видані починаючи з 2008 року та права вибору кращих оцінок з одного предмета у сертифікатах різних років. Також він акцентував увагу на наданні права абітурієнтам, які закінчили школу у 2007 та у попередні роки, проходити вступні випробування у вищих навчальних закладах як на денну, так і на заочну форму навчання.
Позитивно оцінив міністр й встановлення єдиного для всіх вищих навчальних закладів фіксованого переліку конкурсних предметів за напрямом при вступі на бакалавра або молодшого спеціаліста та запровадження системи нарахування додаткових балів, замість позаконкурсного прийому, для переможців четвертого етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та Малої академії наук.
Успішною новацією є запровадження нарахування до 20 додаткових балів абітурієнтам, які вступали до вищих навчальних закладів на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями (спеціальності), і які навчались у тих же навчальних закладах на підготовчих курсах.
Також, за словами міністра, встановлення чітких строків формування та коригування рейтингових списків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування – 5 діб на подачу документів, 2 дні – другий етап та 2 дні – третій етап є позитивними відмінностями Умов прийому 2011 року.
“Окремо хочу наголосити на експериментальній реалізації “Електронного вступу 2011“. Попри зауваження, а подекуди й необ’єктивну критику стосовно проведення цього експерименту, він, як первинний етап, відбувся успішно. Понад 10% абітурієнтів скористалися сервісом електронного вступу”, – підкреслив міністр.
“За нашими даними більше 65 тисяч електронних заяв від вступників подано до вищих навчальних закладів інших міст, що безумовно знизило напругу і черги у вступних комісіях, а по-друге, зекономило значні кошти родинам абітурієнтів” – повідомив Д.Табачник.
“Звичайно, нами виявлено окремі прогалини, вони розв’язувалися. Найголовніше, що система “Електронний вступ” отримала довіру громадян. Запровадження інформаційних технологій у вступну кампанію стає реальністю, – резюмував міністр освіти і науки, молоді та спорту України.
За матеріалами: Освіта.ua
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.