Найцінніша інвестиція – у здоров’я своїх дітей

СніданокСніданок мало не найважливіший прийом їжі за весь день. Адже саме вранці мозок отримує сигнал до роботи на весь день і енергії має вистачити передусім на старт. Дієтологи застерігають: робіть усе, аби нагодувати школяра вранці – підніміть завчасно, приготуйте улюблену страву, яскраво прикрасьте її.

 

Ранковий підйом, збори до школи, уроки – це щоденний стрес для організму дитини. І якщо вона не встигла поснідати, або обмежилась лише чаєм, дуже швидко дасться взнаки дефіцит енергії, що виявлятиметься важкістю сприймання матеріалу, дратівливістю, сонливістю, відчуттям голоду, – пише лікар-дієтолог Оксана Скиталінська на сайті «Української правди».

{module Реклама 720 – 90}

Це може призвести до агресивної поведінки та неприємностей у школі. У дітей, яких не привчили снідати, сповільнюється обмін речовин, що може спричинити поступове збільшення маси тіла та порушити обмін речовин у майбутньому.

Численні дослідження свідчать, що діти, які повноцінно снідають, мають кращі показники в успішності та краще складають тести.

Що давати?

Після нічного сну мозок відчуває нестачу енергії, а головним її джерелом є глюкоза. Але це зовсім не означає, що дитині зранку треба давати солодощі. Скоріше навпаки: це мають бути повільні вуглеводи, які, поступово засвоюючись, забезпечуватимуть стабільний рівень енергії.

Найкращим вибором для сніданку є каша.  Щоб вона була і смачною, і максимально корисною, її треба  доповнити ягодами (можна мороженими – малиною, смородиною, чорницею), фруктами (шматочками банану, печеним яблуком), подрібненими горіхами та  1 кавовою ложечкою насіння льону. Для солодкості можна додати трохи цукру або меду (якщо у дитини немає алергії на мед).

Окрім якісних вуглеводів, сніданок має містити амінокислоти та жири, що покращують когнітивні функції: уважність, пам’ять і швидкість сприйняття інформації. Цими речовинами дуже багаті яйця, молочні продукти. Тому пара ложок натурального йогурту нормальної жирності, білий м’який сир, варені яйця або омлет забезпечать вашій дитині можливість якісно сприймати шкільний матеріал.

Як заохотити до сніданку?

1. Вкладайте дитину раніше спати. На жаль, сон сучасного школяра дуже часто є недостатнім: діти допізна засиджуються над виконанням домашніх завдань, біля комп’ютера та телевізора, а вранці прокидаються невиспаними та з поганим настроєм.

2. Будіть дитину на 15-20 хвилин раніше, щоб вона без страху спізнитися до школи встигла поснідати.

3. Гарно та яскраво накрийте  стіл.

4. Снідайте разом зі своєю дитиною. Діти наслідують поведінку дорослих, тому, якщо вони не бачать, що їхні батьки снідають, вони підсвідомо відмовлятимуться від сніданку.

Ланч-бокс на перерву!

За складом майже те саме, що було на сніданок, але в більш компактному вигляді – сандвіч. Бажано із зернового або висівкового хліба, що забезпечить стабільне надходження енергії.  Між шматочками хліба можна вкласти тонкий шматок відвареного м’яса (індички, курки, телятини), твердого сиру та квашеного огірка. Щоб сандвіч у рюкзаку не розкришився, треба запакувати його у пластмасовий контейнер.

Але всі діти люблять солодощі, тому солодке яблуко чи груша, або невеликий банан дадуть миттєвий викид глюкози у мозок.

І важливо пам’ятати про воду, адже мозок різко реагує на її недостачу – з’являються втома, головний біль, слабкість. Тому у пакет чи полотняний мішечок із контейнером і фруктом обов’язково покладіть пляшечку воду. Якщо дитина не любить воду, замініть її ледь підсолодженим узваром або компотом, або рідким фруктово-ягідним киселем домашнього приготування.

http://pedpresa.com.ua

Be the first to comment

Leave a Reply