Кольори народної вишивки та їх значення

Вишита сорочка — головний символ української культури. В сучасний час вишиванки отримали нове життя і знову увійшли в гардероб українців. Сьогодні їх одягають не тільки на державні та релігійні свята, але і в будні дні. При виборі сорочки обов’язково зверніть увагу на колір її вишивки. Кожен колір має своє сакральне значення i, як вважали наші предки, може навіть впливати на долю людини.

Білий

Почати краще всього з вишивки білого кольору. Адже він увібрав в себе всі інші кольори. У стародавні часи вишивкою білим по білому прикрашалися вишиванки для новонароджених. Майбутня мати сама вишивала сорочку, закладаючи в неї свою енергетику. Звичайно, сучасні жінки навряд чи будуть займатися рукоділлям. Купити дитячу вишиванку з білою вишивкою можна в інтернет-магазині Etnodim.

Такі сорочки носили і дорослі люди, особливо ті, які були побожними, мали високі цілі і ідеали. Це, на їхню думку, робило їх ближче до Святого Отця і його благодаті.

Чорний

Чорний колір в українській вишивці наділявся неоднозначним сенсом, як позитивним, так і негативним. Прикладом цього служить той факт, що в деяких регіонах України чорним вишивалися навіть весільні сорочки. Чорний також є символом родючого чорнозему, який обіцяє багатий урожай і достаток цілий рік. Що стосується негативного значення, то чорна вишивка може символізувати собою скорботу і печаль. Такі вишиванки носили вдови в дні жалоби, щоб показати свою скорботу за загиблими на війні чоловіками або синами.

Червоний

Найчастіше вишиванки чоловічі і жіночі прикрашаються вишивкою червоного кольору. Він посідає перше місце в палітрі всіх кольорів, які використовуються для вишивання. Обумовлено це тим, що коренева чакра людини саме червоного кольору — це чакра життя, його биття і пульсації.

Вишивка червоного кольору має сильні захисні властивості. Це колір активності, агресії, динаміки, колір збудливий і підживлюючий. У ньому закладена сила вогню, який може зігріти, а може зруйнувати все на своєму шляху.

Така вишивка використовувалася також для прикраси весільних вбрань нареченого і нареченої. Вважалося, що вона сприяє формуванню міцної і щасливої ​​родини.

Синій

Синій символізує собою жіноче начало і стихію води, яка протиставляється чоловічий стихії вогню. Поруч з червоним він проявляє себе як його антипод. Червоний — гарячий і пристрасний, а синій — холодний і спокійний. Серед чакр він характерний для горловоі чакри, яка відповідає за духовне зростання і розвиток людини.

Синя вишивка вкрай рідко зустрічається на чоловічій вишиванці, і тільки в поєднанні з червоним кольором, який домінує. Так і в житті — Вогонь завжди переважає над Водою.