- Головною метою вивчення фізики та астрономії в сучасній школі є розвиток особистості учня, формування загальнокультурної компетентності на основі загальнолюдських та духовних цінностей, наукового світогляду, системних знань, умінь, навичок, закладених у шкільній програмі з цих предметів у поєднанні зі знаннями з суміжних дисциплін.
В умовах перебудови фізичної освіти в школі велике значення має не лише її практична спрямованість, а й світоглядний потенціал, її органічне поєднання з національною історією і традиціями, вплив на інтелектуальний, духовний і політехнічний розвиток учня, на розвиток його активної життєвої позиції, що є важливим чинником виховання молодого покоління, відродження духовності українського народу та його менталітету.
Серед завдань курсу фізики старшої школи виділяється формування наукового світогляду учнів, розкриття ролі фізичного знання в житті людини й суспільному розвитку, висвітлення етичних проблем наукового пізнання, формування екологічної культури людини засобами фізики та астрономії.
Шкільна програма з фізики цілком спроможна зробити суттєвий внесок у справу виховання в учнів гуманістичних рис: людяності, шляхетності, доброзичливості, національної самопошани й гордості, бережливості. Духовність і національний світогляд сьогодні повинні поєднуватись із практицизмом, умінням приймати рішення й відповідати за них.
На кафедрі фізики у Золочівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 ім. М. Шашкевича м. Золочева працюють досвідчені вчителі – це вчитель вищої категорії, вчитель-методист – Маньовська Галина Володимирівна та вчитель вищої категорії – Пуківський Андрій Петрович.
Уроки фізики у школі проходять на високому методичному рівні. Завдяки матеріальній базі кабінету, яка була оновлена новим комплектом обладнання у 2021 році, учні школи на уроках мають можливість спостерігати фізичні явища, робити індивідуальні практичні роботи, переглядати фільми, робити презентації та проекти, що дає високу продуктивність у сприйнятті і вивчені фізики, а виконання лабораторних робіт у домашніх умовах під час дистанційного навчання сприяє розвитку творчих здібностей учнів.
Завдяки вчителям школи, їх професійним здібностям, предмет фізики на найвищому рівні у районі. Доказом цього є щорічні переможці та призери районних олімпіад, а також призери обласних. У 2021-2022 н.р. призерами районної олімпіади з фізики стали учні Чепелюк Марія (10-А) та Яремко Юрій (11-А), у 2022-2023 н.р. Чепелюк Марія (11-А) та Бартошик Христина (8-Б).
На базі школи впродовж 12 років працює мала академія наук під керівництвом Г. В. Маньовської, яка у Всеукраїнському турнірі юних фізиків та захисті наукових робіт щорічно займає призові місця.
Випускники школи обирають професію фізика, продовжуючи навчання у вищих навчальних закладах.
Вчителі школи приймають участь у районних та шкільних семінарах та конкурсах. Маньовська Галина Володимирівна є лауреатом конкурсу «Вчитель року» у 2008-2009 н.р., а Пуківський Андрій Петрович став переможцем конкурсу молодих талантів серед учителів району у 2007-2008 н.р. та лауреатом конкурсу «Вчитель року» у 2017-2018 н.р.