Державна підсумкова атестація з фізики в 11 класі проводиться письмово за посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з фізики. 11 клас» (автори: Непорожня Л. В., Петренко А. М., Галаганюк Л. В., Засєкін Д. О., Селезнев Ю. О., Овсянніков О. А. – К.: Центр навчально-методичної літератури: 2014).
На виконання письмової атестаційної роботи для учнів, які вивчали фізику за програмою рівня стандарту і академічному рівні, відводиться 90 хвилин. На виконання письмової атестаційної роботи для учнів, які вивчали фізику за програмою профільного рівня, відводиться 120 хвилин.
Збірник містить 36 варіантів атестаційних робіт. У кожному варіанті збірника містяться завдання чотирьох рівнів складності.
Кожен з варіантів складається з дев’яти тестових завдань початкового рівня, п’яти тестових завдань середнього рівня, чотирьох завдань достатнього рівня та двох завдань високого рівня. Для зручності користування збірником номери завдань складаються із двох цифр, розділених крапкою. Перша цифра означає номер рівня: 1 – початковий, 2 – середній, 3 – достатній, 4 – високий. Друга цифра після крапки означає номер завдання у відповідному рівні.
Варіанти завдань для різних профілів формуються так:
– для учнів, які вивчали фізику за програмою рівня стандарту, варіант складається з 8 тестових завдань першого рівня (завдання 1.1 – 1.8),
4 тестових завдань другого рівня (2.1 – 2.4) і 3 завдань (3.1 – 3.3) третього рівня;
– для учнів, які вивчали фізику за програмою академічного рівня, варіант складається з 8 тестових завдань першого рівня (завдання 1.1 – 1.8),
4 тестових завдань другого рівня (2.1 – 2.4), 3 завдань третього рівня (3.1 – 3.3) і 1 завдання четвертого рівня (4.1);
– для учнів, які вивчали фізику за програмою профільного рівня, варіант складається з 9 тестових завдань першого рівня (завдання 1.1 – 1.9),
5 тестових завдань другого рівня (2.1 – 2.5), 4 завдань третього рівня (3.1 – 3.4) та 2 завдань четвертого рівня (4.1 і 4.2).
Навчальні заклади визначають не менше десяти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.
Під час письмової роботи учні не можуть користуватися додатковою літературою (посібниками, таблицями тощо), оскільки всі необхідні для розв’язання довідкові дані наведені у тексті завдання. Під час виконання завдань дозволяється використовувати калькулятор.
Для державної підсумкової атестації з астрономії добираються варіанти із посібника «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з астрономії. 11 клас» (авт. Казанцев А. М., Крячко І. П. – К.: Центр навчально-методичної літератури. 2014). Збірник містить 20 варіантів завдань.
Навчальні заклади визначають не менше десяти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.
Учні загальноосвітніх класів, які вивчали астрономію на рівні стандарту, виконують завдання за номерами 1-9 протягом 90 хв. Учні, які вивчали астрономію на академічному рівні, виконують завдання за номерами 1-12 протягом 120 хв. Учні, які вивчали астрономію на профільному рівні, виконують завдання за номерами 1-14 протягом 150 хв.
Завдання атестаційної роботи охоплюють різні розділи навчальної програми. Серед них: завдання в тестовій формі (завдання з вибором однієї правильної відповіді) та завдання відкритої форми з короткою або розгорнутою відповіддю.
Під час письмової роботи учні можуть користуватися картою зоряного неба, «Астрономічним календарем», даними про основні астрономічні величини і за необхідності використовувати калькулятор.
Джерело: Новини ДПА 2014
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.