Що ви, батьки, знаєте про подарунки для дітей? Буквально все! Майже кожна дитина мріє про якусь нереальну іграшку – чи то конструктор, чи лялька, чи актуальна сьогодні техніка. І спонукає їх до цього мода, соціальне оточення, котре активно вже використовує саме цей продукт сучасної цивілізації. Не треба бути психологом, щоб зрозуміти, чому ваше чадо вподобало саме цю річ. Дитина від вас цього й не вимагає, а просто дуже хоче отримати ЦЕ у подарунок.
ЯК ВИБРАТИ І ЧИ ВЗАГАЛІ ПОТРІБНО?
Ми поцікавилися в батьків, чого прагнуть їхні нащадки. Так, з’ясувалося, значна частина дітей сподівається, що Дід Мороз подарує їм портативну консоль, тобто – ігрову приставку. І сумлінні, люблячі батьки одразу беруться до справи: радяться з приятелями, студіюють інтернет. Як вибрати, скільки коштує, чи не шкідливо це для здоров’я, чи взагалі потрібно? А дитина квапить, бо вже майже всі у класі таку мають.
Зрозуміло, батьків хвилює фактор комфортності дитини у суспільстві, чи не почувається вона білою вороною. Це одна з причин здійснити мрію малюка. Бо бути як усі або кращим за всіх – природне бажання.
Отже, питань багато, тож спробуємо розібратися разом.
Коли ви вже пообіцяли хоча б подумати про придбання такого подарунка, то звичайно потрібно почати вибирати.
ЗА ВАШІ ГРОШІ – БУДЬ-ЯКІ ЗАБАГАНКИ
Що треба знати при купівлі ігрової консолі? Мабуть, вибір починається з вивчення ринку пропозицій. Спершу покупець звертає увагу на відомі бреди, таким чином зменшуючи потенціальний ризик обрати неякісну річ. У нашому випадку це, наприклад, Nintendo, Sony, Defender. Усі ці виробники і просувають на ринок продукцію, що так цікавить наших дітей.
Нині, звичайно, вибір необмежений: будь-які ваші забаганки вдовольнять за ваші гроші. Питання тільки в тому, чи платоспроможні ви? Бо така іграшка коштує від 500 до 4 000 гривень залежно від технічних параметрів.
NINTENDO 3DS
Скажімо, новенька модель Nintendo 3DS із вбудованим музичним програвачем і камерою з функцією 3D, з виходом в інтернет обійдеться в середньому в 2 500 – 3 000 гривень.
Пристрій заснований на модифікованому чипі PICA 200. Центральний процесор: 2 х 266 MHz ARM11 CPUs; відеопроцесор: 133 MHz GPU; системна пам’ять: 4 Мб виділеної відеопам’яті, 64 Мб оперативної пам’яті.
Верхній екран: 3D, LCD, 3,53 дюйми, 800 х 240 точок, 16,77 млн кольорів. Нижній: сенсорний, 3,02 дюйми, 320 х 240 точок, 16,77 млн колоьрів.
Також іграшку оснащено зовнішньою 3D-фотокамерою, в якої максимальна роздільна здатність 640 ? 480, та внутрішньою над верхнім екраном фото-відеокамерою.
Окрім чималої вартості, недоліком є невеличкий вибір ігор для кожної вікової категорії і те, що коштують вони істотних грошей: 300 – 500 грн. Погодьтеся, чимала сума.
Та найцікавіше, що за ваші ж гроші в дитини може статися запаморочення, а деякі відеоігри можуть взагалі спричинити напади епілепсії. Принаймні, виробники ігрової системи щодо цього чесно застерігають покупців. Крім того, зазначають, що використання тривимірного ефекту дозволяється тільки дітям старше 7 років.
Отже, якщо вас це не спиняє, йдемо далі.
DEFENDER MX-15
Консоль менш відомого виробника – Defender MX-15 – коштує не дуже дорого, близько 100 доларів, має 70 вбудованих 16-бітових ігор різних жанрів ще й різнокольорові панелі у комплекті. Рівень ігор – як у мобільних телефонах, достатньо примітивний, що поступається дорожчим приставкам.
Дисплей з діагоналлю 2,5 дюйма, є можливість під’єднати до телевізора. Ігри в меню йдуть одним списком, в ньому ви знайдете і аркади, і пригоди, і бойовики, автогонки і авіасимулятори, спортивні, логічні і класичні ігри, у тому числі кілька видів тетриса і арканоїда – всього 70 штук.
Що може розчарувати, то це раптове вимкнення консолі: можуть сісти батарейки, адже пристрій не оснащено індикатором заряду.
А якщо окремо купувати акумулятори і зарядний пристрій – це додаткові витрати. Зате заряду вистачить приблизно тижня на два, якщо кожен день грати по годині. Проте, чи дитина погодиться на це?
SONY PLAYSTATION VITA WI-FI
Тепер розглянемо портативну ігрову консоль – PlayStation Portable, також відому як PSP FAT; PSP Slim and lite; PSP Bright; PSP Street – виробництва Sony Computer Entertainment.
Оберемо для аналізу одну з останніх моделей PSP – SonyPlay Station Vita (Wi-Fi/3G), що за ціною набагато перевищує двох попередніх виробників: вартість такої консолі становить близько 500 доларів. Невиправдана жадібність Sony вражає: пристрій намагається зайняти нішу планшета та приставки, проте це не планшет і дуже дорого, щоб бути приставкою.
За розмірами консоль 182 ? 83,55 ? 18,6 мм, вага: 260/279 грам. Процесор: 4-ядерний ARM Cortex-A9; графічний прискорювач PowerVR SGX543MP4 +; відеопам’ять – 128 МБ, а оперативна пам’ять – 512 МБ; дисплей – сенсорний, ємкісний, 5 дюймів, OLED, 960 ? 544. Засоби комунікації: Wi-Fi 802.11 b / g / n; Bluetooth 2.1 + EDR.
Акумулятор Li-Ion у середньому тримає заряд 5 – 7 годин. Кому цього замало – можна придбати й зовнішній акумулятор, що коштує приблизно 500 гривень і продовжує роботу приставки до 20 – 24 годин.
Більшість користувачів скаржиться, що браузер консолі погано працює і не відтворює відео. Крім того, споживачам бракує ігор, а ті, що є – надто дорогі. Також не вистачає пам’яті – знавці радять купувати карти пам’яті за кордоном, бо в нас вони чимало коштують: від $ 25 – до $ 100 (!), залежно від кількості Gb. Людей нервових дратують кнопки, що голосно клацають, екран, що швидко брудниться і ловить сонячних зайчиків… І навіщо потрібні оті виїмки на задній панелі Sony PlayStation Vita Wi-Fi, якщо в них не потрапляють пальці?
Отже, ця іграшка, як ви вже зрозуміли, задоволення не дешеве та й недоліки має.
ПРОСТО РОЗВАГА ЧИ СЕРЙОЗНА ЗАГРОЗА РОЗЛАДУ ПСИХІКИ?
Але, якщо вже ми серйозно взялися з’ясувати, чи потрібна ігрова портативна приставка вашій дитині, то варто розглянути і можливі ризики для здоров’я вашої дитини.
За статистикою, кожен шостий випадок звернення до дитячого психолога пов’язаний з комп’ютерною залежністю. Батьки б’ють на сполох. Важко визначити, чи нормально поводиться дитина, чи захоплення перейшло фатальну межу і стало захворюванням.
Потяг до комп’ютерних ігор – для батьків привід задуматися. Бажання сховатися у віртуальному світі може свідчити, що дитина почувається незахищеною, може, хтось пригнічує її особистість, тому самоствердитися в реальності дитині складно. Треба поцікавитися шкільним життям вашого чада, а можливо, переглянути взаємини в родині.
Буде корисно послабити батьківський контроль і дати зрозуміти, що думка дитини може бути почутою. Навіть невелика зона особистої відповідальності здатна переламати ситуацію на користь реального життя, щоправда, лише в тому разі, якщо дитина теж зацікавлена в результаті.
Доручаючи мити посуд або виносити сміття, ви нічого не досягнете. Кращий спосіб відірвати дитину від ігор – дати їй відчути смак реальної перемоги, до якої вона доклала реальні зусилля.
Якщо ваш нащадок почав надмірно захоплюватися грою, зверніть серйозну увагу на його оточення, спроможність до соціальних контактів. Можливо, у нього виникли труднощі в розумінні якогось шкільного предмета і він боїться вам про це розповісти або виникли проблеми з однолітками. Грою дитина компенсує свою незадоволеність. Тож будь пильними і уважними до своїх найменших домочадців.
Звісно, прогрес не зупинити і різні електронні пристрої, зокрема й ігрові, проникнуть у наші домівки. Проте, оскільки ми – споживачі, то за нами лишається право обирати – за якістю, ціною, рівнем безпеки, користю тощо. Не дайте себе ошукати.
Юлія Рудюк
За матеріалами: ПедПреса
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.