22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість всього населення країни незалежно від національності.
Саме цього січневого дня на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
Символом єднання Правобережної та Лівобережної України стала річка Збруч. У 1919 році українці Сходу і Заходу зустрілися на мості,що проходив через цю річку, та об’єднали 2 береги України, а на головному майдані в той час зачитали Акт злуки українських земель.
Одна з наймасштабніших акцій з нагоди Дня соборності України пройшла в 1990 році. 21 січня патріотичні сили організували “живий ланцюг” між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. В кінці 2000-х років в Україні почали відроджувати традицію створення «живих ланцюгів», що символізують єдність українського народу.
Учні разом з учителями закладу долучилися до цієї традиції та утворимо «живий ланцюг» з символічною хвилею річки Збруч в знак єдності і згуртованості українського народу.
Слава Україні! Слава українському народу!
Педагог-організатор закладу
Хомич Юлія