Безпека дитини — не повертайтеся до дитини спиною

Безпека дитини — не повертайтеся до дитини спиною
Безпека дитини — не повертайтеся до дитини спиною

Чи знають ваші діти, що потрібно робити, якщо з ними намагається заговорити стороння людина? Запитайте свою дитину, що вона буде робити, якщо добрий незнайомець запропонує  солодощі, і чи піде вона з людиною, яка просить допомогти йому знайти загублене цуценя.

Не всі діти знають, як себе вести в таких випадках. І не тільки діти. Чи знаєте ви, як захистити свою дитину? І як знайти її, якщо вона пропала?

Існує три причини, за якими дитина може загубитися. Іноді діти можуть просто заблукати, піти далі, ніж вони збиралися. Практично всі батьки пережили таке.

Є діти, які  тікають далеко від дому навмисно. А є такі, яких відводять насильно чи обманом.

У дітей, навіть  і підлітків, немає розсудливості та досвіду, який є у дорослих людей. Тому вжити заходів обережності і забезпечити безпеку своєї дитини — це обов’язок батьків.

Запобіжні заходи

Не можна закривати очі на небезпеку. Десь дійсно можуть бути люди, які захочуть викрасти чужу дитину. Часто з причини сексуального характеру. Не так часто дитину викрадають, щоб любити і піклуватися про неї. Це також стосується людей, які беруть до себе дітей- втікачів. Вони пропонують підліткам те, чого вони хочуть: увагу, будинок, гроші, одяг, але натомість дитина повинна робити те, що їй говорять.

При цьому побоюватися слід не тільки «незнайомця в парку», але і часто тих людей, яких знають і батьки, і дитина. У переважній більшості випадків з дітьми жорстоко поводяться ті, кому вони вже довіряють: родич, сусід або навіть вчитель чи інша особа, що володіє авторитетом. Необхідно познайомитися з усіма друзями своєї дитини. Розбещувачем або викрадачем дитини часто виявляється знайомий чоловік.

Слід попередити свою дитину про те, якими небезпечними можуть бути незнайомі люди. Але не завжди образ небезпечного незнайомця у дитини і у дорослої людини збігаються. Наприклад, якщо у дитини є друзі, з якими батьки не знайомі, то для останніх це сторонні люди, але не для дитини. Можливо, це дорослі або старші діти, які регулярно зустрічаються дитині на шляху до школи і завжди вітаються з нею, і, можливо, вона вже не вважає їх сторонніми.

Необхідно поговорити про це зі своєю дитиною. Не треба лякати її та  змушувати  боятися кожної нової людини, яку вона зустрічає, але і відкладати цю розмову теж не варто. Періодично слід нагадувати дитині про існуючу небезпеку, і це просто розумна міра обережності. Тому що викрадення дітей — це реальність.

  • Перебуваючи у громадському місці з маленькою дитиною, не слід упускати її з виду.
  • Не можна залишати маленьких дітей без нагляду.
  • Няню для дитини треба вибирати тільки зі знайомих людей.
  • Не можна відправляти маленьку дитину саму з дорученням або в магазин на вулицю ввечері.
  • Не можна залишати маленьких дітей одних в ігрових зонах у магазинах, поки батьки ходять за покупками, або в автомобілі, особливо, якщо в замку запалювання залишений ключ або в машині з працюючим двигуном, поки батьки ходять по справах.

У деяких сім’ях є спеціальне кодове слово. Необхідно вибрати слово, яке відоме, тільки членам родини. Іноді викрадачі дітей, особливо в тих випадках, коли один з батьків проживає окремо від дитини, йому кажуть, що за ним прислав тато або що дитина повинна піти додому, бо її мама захворіла. Дитина запитає у незнайомця кодове слово своєї родини, і якщо незнайомець цього слова не знає, дитина відмовиться йти з ним.

Незважаючи на те, що дитина має бути ввічливою і проявляти повагу до дорослих, необхідно пояснити їй, що вона має право сказати «Ні» і не робити того, що її лякає, що їй не подобається або те, що суперечить інструкціям  батьків. Потрібно пояснити дитині, що вона не зобов’язана слухатися всіх дорослих.

Що робити, якщо пропала дитина

  • Насамперед, не можна панікувати.
  • Спочатку потрібно з’ясувати, чи дійсно вона пропала, пошукати її вдома, у школі, у хороших друзів, у сусідів.
  • Потім без зволікань слід повідомити про пропажу в місцеві правоохоронні органи, надавши їм всю інформацію, яка у вас є. Якщо існують спеціальні служби, що займаються пошуком зниклих людей, переконайтеся, що ці служби також проінформовані.
  • Розкажіть про те, що трапилося всім родичам і друзям дитини. Дитина може зв’язатися з кимось із них, або вони можуть мати про неї якусь інформацію.

Іноді при пошуку зниклої дитини важливий той факт, скільки людей знають про її зникнення, шукають її і проявляють пильність. Також більш успішним пошук робить оповіщення громадськості, коли про зникнення дитини дізнається багато людей, які готові допомогти і постійно перебувають насторожі.

Також необхідно надати про дитину якомога точніші та найсвіжіші дані і одну з найбільш недавніх фотографій гарної якості.

Крім того, важливо те, як батьки реагують на повернення дитини. Деякі можуть насварити або суворо покарати її. Інші ніяк не реагують на те, що сталося, як ніби нічого не сталося. Але ж була причина, чому дитина пішла. Якась ситуація вдома або в іншому місці, яку дитина важко переживала і яка змусила її втекти. Якщо напруга і нерозуміння залишиться або навіть посилиться, дитина може знову піти. У таких випадках не завадить звернутися до професійного психолога.

За матеріалами      https://childdevelop.com.ua