15 жовтня «Всесвітній день миття рук»

Організація Об’єднаних Націй, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня «Всесвітнім днем миття рук». Підтримання рук у чистоті (за допомогою води і мила, або спиртовмісного дезінфікуючого засобу) має велике значення для вашого здоров’я, це захист від багатьох інфекційних захворювань (грип або респіраторні віруси, що поширюються повітряно-крапельним шляхом). Адже з диханням, чханням хворих людей мікроби розлітаються у повітрі і осідають на предметах довкола нас. Якщо ви не миєте руки перед контактом з іншими людьми,  то можете передати їм свої мікроби через рукостискання, через ручки дверей, клавіатуру комп’ютерів  та ін.

Коли слід мити руки?

__ Перед, під час і після приготування їжі;

__ Перед прийомом їжі;

__ До і після обробки рани чи порізу;

__ До і після відвідування туалету;

__ Після чхання, кашлю, сякання;

__ Після контакту з тваринами та ін.

Правила безпеки

  • Хоч як сумлінно ви будете мити руки, ніколи не можна покладатися на те, що так само відповідально поводитимуться усі люди, які вас оточують. Тому до ваших рук «прилипатимуть» мікроби з поручнів у громадському транспорті, ручок дверей, вимикачів світла. Отже, пам’ятайте, що немиті руки ніколи не слід підносити до обличчя!
  • Коли ви кашляєте або чхаєте, використовуйте серветку і викиньте її одразу після використання. Якщо серветки немає, підніміть лікоть до обличчя і прикрийтеся рукавом.
  • Використовуйте для миття рук лише проточну воду.
  • Не використовуйте спільний рушник для рук. Мікроби процвітають на вологих поверхнях!

Бережіть себе і своє здоровя!

Сестра медична Ганяк Н.В.