Всесвітній день серця

За ініціативою Всесвітньої федерації серця з 2000 року щорічно 29 вересня проводиться Всесвітній день серця. У Золочівському ОЗЗСО №2 ім.М.Шашкевича цей день пройшов під девізом «Серце-для життя!» Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя, зменшення смертності від хвороб серця. Хвороби серцево-судинної системи-це проблема не тільки дорослих людей. Вони виникають і у дітей. На це впливає погана екологія, неякісне харчування, неправильний спосіб життя, стреси. Багато дітей з хворобами серця і судин стають інвалідами. До поширених дитячих захворювань можна віднести: аритмію (зміна ритму і частоти серцевих скорочень), запальні захворювання серця, вади та аномалії серця та судин. Для того, щоб проблеми з серцем і судинами не виникали у житті дорослої людини, з дитинства варто дотримуватися рекомендацій.

Раціональне харчування

Правильне харчування дитини сприяє профілактиці ожиріння, підтримання артеріального тиску, необхідного рівня холестерину

(холестерин потрібен для нормального травлення, синтезу Vit D, будови нових клітин, підтримки нервової, імунної систем). Переїдання, недостатнє споживання овочів та фруктів, вживання висококалорійної та жирної їжі, газованих напоїв і солі – серйозні вороги серця. Надавайте перевагу свіжим овочам і фруктам, цільнозерновим злакам (вони є хорошими джерелами клітковини та інших поживних речовин, які відіграють важливу роль у регулюванні тиску). Зменшуйте споживання шкідливих жирів: маргарин, солодощі, виготовлені з маслами, що містять трансжири (про них вказують на етикетці харчових продуктів), зменшуйте кількість солі (добова норма солі 5 грамів=1 ч.л.). Також замініть звичайну сіль на йодовану.

Фізична активність

Основним дозвіллям дітей тепер є не футбол у дворі, а комп’ютерні ігри. Малорухливий спосіб життя призводить до ожиріння, накопичення надмірної ваги. Потрібно щоденно гуляти на свіжому повітрі, їздити на велосипеді, відвідувати спортивні секції, басейн, танці.

Обстеження

У будь-якому віці, навіть здоровій дитині, можна провести ЕКГ та УЗД серця і переконатися, що відсутні будь-які приховані патології.

Продукти для серця

Помідори: багаті Vit «C», який допомагає серцю нормально працювати. Помідори містять багато лікопіну, цей пігмент знижує ризик хвороб серця.

Ягоди: у свіжих ягодах багато антиоксидантів. Ці речовини допомагають оздоровити серцевий м’яз.

Кавун: теж багатий лікопіном. У кавуні багато амінокислоти цитрулін, яка допомагає кровоносним судинам правильно працювати. Також у кавуні багато Vit C і A, магнію і калію.

Зелень: багато Vit A, C, K, Mg. Всі ці сполуки допомагають згортанню крові.

Авокадо: містить калій, Vit C.

Бобові: волокна, яких багато в бобових, здатні пов’язувати поганий холестерин і не давати йому всмоктуватися в кишечнику. Вони також багаті К, Mg, Vit B.

Бажаю усім нам здорового серця!

Сестра медична Ганяк Н.В.