Хочете перевести свою дитину на дистанційне навчання? Як проходить процес переводу, які документи потрібні? Чи можна отримати повну середню освіту (9 – 11 клас) дистанційно? У цій статті ми розглянемо основні вимоги і можливості переходу на дистанційне навчання в Україні.
Якщо вас не влаштовує традиційна форма навчання в школі, рівень підготовки учнів або сама система навчання, існує можливість перевести свою дитину з очної форми навчання на дистанційну. Це також актуально для дітей, які не можуть відвідувати школу на загальних підставах: активно займаються спортом, наукою, мистецтвом або рекламою, у яких є особливі медичні показання, знаходяться за кордоном, тощо.
Вимоги для такого переводу значно м’якше, ніж для екстернату або надомного навчання, де необхідно надати законні підстави, медичні показання або довести невідповідність шкільної програми можливостям вашої дитини. Сьогодні, на території України існує більше десятка шкіл, які пропонують дистанційну форму навчання і диплом про повну загальну середню освіту державного зразка. Як правило, умови прийому в такі школи не відрізняються від вимог будь-яких інших загальноосвітніх навчальних закладів.
Хто може навчатися дистанційно, які документи необхідні?
Багатьох батьків лякає перспектива мати справу з бюрократичною тяганиною, значних витрат часу без гарантії результату. Розуміючи це, школа з дистанційним навчанням пропонує прості і прозорі механізми прийому. Фактично, вам буде необхідно подати стандартні документи і заповнити анкету. У деяких школах все це можна зробити дистанційно, по пошті.
Фактично, навчатися дистанційно може кожен, законом не передбачено будь-яких обмежень в даному питанні. Сюди відносяться учні загальноосвітніх шкіл будь-якої форми, які навчаються екстерном, вихованці позашкільних освітніх установ, діти, що знаходяться за кордоном або на тимчасово окупованих територіях. Більш того, навіть працюючі особи, яким необхідно отримати атестат про повну середню освіту державного зразка, можуть розраховувати на повноправне навчання.
Проаналізувавши вимоги найпопулярніших дистанційних освітніх проектів України (дистанційна школа «Центр освіти «Оптіма», гімназія «Очаг», школа «Всезнайко» і ін.) Можна виділити наступні документи, які потрібно надати:
- особова справа учня (окрім першого класу)
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копія паспорту (1,2 та сторінка прописки) та ІПН одного з батьків (хто підписує договір);
- медична довідка 086-1/о;
- одна фотокартка 3х4;
- свідоцтво про базову загальну середню освіту (якщо є, для отримання атестата про повну загальну середню освіту);
- табель або виписка предметів та оцінок учня (для учнів, які зараховуються з другого семестру навчання).
Як бачите, ніяких особливих документів або довідок не потрібно, все це ви зможете отримати у вашій школі за першою вимогою.
Договір і терміни вступу
Більшість зі шкіл, які пропонують дистанційну форму навчання – платні. Це пов’язано з тим, що підготовка і впровадження передових методик дистанційного навчання, залучення по-справжньому компетентних фахівців коштує грошей. Державне фінансування в цій галузі все ще перебуває на етапі обговорення і підготовки, а поточні бюджетні кошти витрачаються на звичайні загальноосвітні школи. Та й в цьому випадку, більшість коштів школи отримують за принципом «мінімального необхідного фінансування».
У зв’язку з цим, школа укладає договір, де фіксується терміни і розмір оплати за навчання. У середньому вона становить від 2000 до 5000 грн. в місяць. Сюди зазвичай включена вартість всіх освітніх матеріалів для учня, систем контролю та ін.
Другий важливий момент – це терміни. Тут діє просте правило: «Чим раніше, тим краще!». Підготувавши всі необхідні документи заздалегідь, ви зможете уникнути більшості ускладнень, мати запас часу на вивчення особливостей обраної школи. Крім того, для прийому учнів дев’ятих і одинадцятих класів, подати документи необхідно до початку другого семестру.