Трудове навчання

Кафедра вчителів трудового навчання

kafedra_trudove_navchannja

В умовах «Відродження» української національної культури особливого значення набуває вивчення народних ремесел на уроках трудового навчання. Для підвищення інтересу учнів до виготовлення виробів декоративно-прикладного мистецтва активно впроваджуються такі ремесла: вишивка, бісероплетіння, в’язання гачком та спицями, виготовлення одягу з врахуванням національних традицій, різьбярство, точіння деревини.

trud1

Навчанням цих ремесел займаються такі вчителі трудового навчання : Стець В.І. (вчитель вищої категорії), Жуковська О.В. (вчитель першої категорії) та Старший вчитель Левкович Т.М. (перша категорія).
Вчителі Стець В.І., Шуневич П.М., Бучинський А.В. на своїх уроках відроджують національні традиції українського народу, а саме такі промисли як різьбярство та художнє точіння деревини. Нині різьбярство досить поширене серед майстрів, ним обробляють будь-які навіть невеличкі вироби. Учні 5-6 класів займаються вирізуванням та випалюванням на фанері, учні-старшокласники навчаються виготовленню предметів домашнього ужитку (макогони, дерев’яні ложки, дощечки для нарізання продуктів харчування, дерев’яні підставки для вазонових квітів).
Нашими вчителями постійно проводяться виставки учнівських робіт на яких демонструються вироби учнів з бісероплетіння – картинки, ланцюжки, ґердани тощо, в’язані речі гачком та спицями – рукавиці, шкарпетки, безрукавки, светри, шапочки, салфетки, роботи виготовлені різними техніками вишивання (хрестик, гладь, мережка) – картинки, салфетки, рушнички та різні швейні вироби оброблені гладдю.
Такі виставки ми проводимо щорічно на злеті шкіл, які носять ім’я Маркіяна Шашкевича (в червні місяці) у с. Підлисся, а також наші виставки приурочуємо до будь-яких шкільних дат. Крім того нами проводились ярмарки–продажі, на яких учні могли продемонструвати не тільки вироби з бісеру, вишиття, в’язання, але й свої кулінарні здібності.

trud

Цього року роботи наших учениць–майстринь з бісеру та вишивки було представлено на етнічному фестивалі, який проводився в с. Верхобуж. Крім виставок учнівських робіт ми проводимо масові заходи, зокрема: «Ну-мо, дівчата!», «Юна господиня», «І на тім рушничкові» тощо.
Наші учні кожного року є переможцями районних олімпіад з трудового навчання.
Проводячи кожен свій урок ми намагаємося робити їх цікавими, сучасними, впроваджуємо інтерактивні методи навчання, а саме: робота в групах, уроки-дискусії, уроки-семінари тощо.
В позаурочний час, тобто на факультативах учні вдосконалюють свої набуті теоретичні і практичні навики виготовляючи вироби з бісеру, дерева, паперу, тканини та природного матеріалу. Але ми не зупиняємось на досягнутому, постійно слідкуємо за будь-якими новинками в фахових журналах чи Інтернеті і передаємо все нами почуте або побачене нашим учням.

Be the first to comment

Leave a Reply