ПОЛОЖЕННЯ про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад педагогічних працівників в закладах загальної середньої освіти

Додаток  1

до наказу № 223 від 03.11.2017 р.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок проведення конкурсу на заміщення

вакантних посад педагогічних працівників

 в закладах загальної середньої освіти

 

  1. Це положення регулює порядок проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад педагогічних працівників в закладі загальної середньої освіти.

1.1. Посада вважається вакантною після звільнення педагогічного працівника на підставах, передбачених законодавством, а також при введенні нової посади до штатного розпису закладу загальної середньої освіти.

  1. Рішення про проведення конкурсу та його умови приймається директором закладу загальної середньої освіти.
  2. Для проведення конкурсів наказом директора закладу загальної середньої освіти утворюється конкурсна комісія в складі не менше семи осіб, яку очолює, як правило, директор закладу загальної середньої освіти.

До складу комісії входять заступники директора закладу загальної середньої освіти, голова профспілкового комітету закладу, соціальний педагог, представник місцевого органу управління освітою з кадрових питань.

Член конкурсної комісії, якй є близькою особою або членом сім’ї учасника конкурсу, не бере участі в голосуванні.

  1. Інформація про конкурс на заміщення вакантних посад, умови конкурсу, дата, час і місце проведення конкурсу підлягають публікації на сайті місцевого органу управління освітою та закладу загальної середньої освіти, а також поширенню через інші засоби масової інформації не пізніше як за сім календарних днів до проведення конкурсу.
  2. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають на імʼя директора закладу загальної середньої освіти заяву, до якої обовʼязково додаються копії документів про освіту, паспорта, трудової книжки, військового квитка (за наявності), медичної книжки та автобіографію.

Претендент за бажанням може надавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня, відгуки про роботу, атестаційні листи, характеристики тощо.

  1. Критерії, за якими оцінюються учасники конкурсу:
  • наявність громадянства України, володіння державною мовою;
  • наявність вищої педагогічної освіти за відповідною спеціальністю;
  • проживання за місцем розміщення навчального закладу;
  • кваліфікаційна категорія працівника за результатами атестації;
  • відгуки про роботу;
  • обізнаність з педагогічними інноваціями, готовність до ведення експериментальної роботи, володіння методикою сучасного уроку;
  • наявність власних наукових і педагогічних ідей, власних методичних розробок, друкованих матеріалів тощо;
  • знання сучасних освітніх методик і технологій;
  • володіння ідеєю і методикою колективного творчого виховання, педагогікою співпраці.

До механізму їх визначення входить співбесіда, та можуть входити  тестування та анкетування.

  1. На підставі вивчення поданих документів та результатів співбесіди комісія приймає рішення стосовно кожного учасника конкурсу шляхом голосування.
  2. Засідання комісії вважається правочинним, якщо в ньому присутні не менше 2/3 її складу. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні. При рівному розподілі голосів голос голови конкурсної комісії є вирішальним. Спосіб голосування визначається рішенням комісії.
  3. При наявності одного і більше кандидатів на заміщення вакантної посади конкурс вважається таким, що відбувся.

Якщо конкурс не відбувся, директор закладу загальної середньої освіти може прийняти рішення про тимчасовий розподіл годин між педагогічними працівниками даного закладу освіти до призначення фахового працівника.

  1. Засідання комісії оформляється протоколом, який підписується всіма присутніми на засіданні членами комісії і подається директор закладу загальної середньої освіти.
  2. Директор закладу загальної середньої освіти на підставі рішення комісії про переможця конкурсу видає наказ про призначення працівника на посаду.
  3. Директор закладу загальної середньої освіти подає весь необхідний пакет документів про новопризначеного працівника у місцевий орган управління освітою для внесення працівника у загальну базу педагогічних працівників.
  4. Кожен претендент може подати обґрунтовані заперечення результатів конкурсного відбору не пізніше ніж через 5 (п’ять) робочих днів з дати отримання результатів у місцевий орган управління освітою.
  5. При наявності вакансії з малою кількістю годин директор закладу середньої загальної освіти здійснює призначення педагогічних працівників за сумісництвом без оголошення конкурсу з метою ефективного розподілу педагогічного навантаження між педагогічними працівниками закладів освіти та раціонального використання бюджетних коштів, враховуючи Закон України від 28 грудня 2014 року № 77-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у зв’язку з дефіцитом бюджету, економією коштів (постанови Кабінету Міністрів від 22.10.2008 р. № 943 «Про економію бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів» та від 01.03.2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету».

.