І з яблунею, і з її плодом яблуком пов’язано безліч легенд, переказів, казок, пісень та інших творів усної народної творчості: яблуко розбрату, котре побічно послужило причиною Троянської війни; яблуко пізнання, через яке людей було вигнано з раю на Землю; яблуко, що впало на голову Ньютона, у результаті чого з’явився закон всесвітнього тяжіння – це найпіднесеніші приклади того, яку роль відіграло яблуко в історії людства. А якщо міркувати утилітарно, то хто не любить смаку соковитого хрусткого яблучка або запашного яблучного варення, скільки напоїв і страв можна приготувати із цього фрукта.
Багато художніх творів присвячено саме цьому плоду. Так, в основу оповідання О.Гончара «Яблука на стовпцях» («Романові яблука») та картини «Богданівські яблука» К.Білокур лягли враження від щедрості людської душі. У сучасному світі так бракує її… щедрості душі. Саме такі уроки (читання, розвиток мовлення) проходять у четвертокласників (дивись конспект уроку).
8 листопада учні 4-А (Свідерська Л.І.) і 4-Б (Крамарова М.З.) класів дарували свою щедрість на спільній «Яблучній вечірці». До цього заходу активно долучилися батьки. Тут були яблука свіжі, печені, смажені; різноманітна випічка з яблуками, яблучне варення і сік. Такого багатого яблучного столу вже давненько не бачила наша школа. А скільки цікавого дізналися учні про яблуко!..
Підготувала Крамарова M.З.
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.