Популярні дистанційні освітні платформи:
- Coursera www.coursera.org
Ресурс пропонує понад 600 онлайн-курсів, серед яких економіка і бізнес, біологія, медицина, електроніка, комп’ютерні технології, природознавство, філологія, соціальні науки та ін. Основна частина навчального матеріалу викладається англійською мовою, менша частина – французькою, німецькою та іспанською. Є кілька курсів російською мовою від викладачів провідних російських ВНЗ. Для того щоб підписатися на онлайн-курси, необхідно зареєструватися на сайті, обрати дисципліну і курс. Більшість лекцій безкоштовні, але за отримання сертифіката необхідно викласти пару сотень доларів.
- Canvas Network www.canvas.net
Тут доступні 38 безкоштовних онлайн-курсів гуманітарного напряму (кримінальне та адміністративне право, бізнес, літературознавство, психологія). Платформа створена для учнів та вчителів. На деяких курсах отримання сертифікату є платною послугою (ціна від 50 доларів США).
- edX www.edx.org
Творці платформи – Массачусетський технологічний інститут та Гарвардський університет. Однак сьогодні edX об’єднує більше десятка провідних світових університетів. Тут багато курсів з природознавства, комп’ютерних технологій і точних наук. Система відрізняється більш жорсткими вимогами до студентів, що призводить до значного відсіву учнів у процесі навчання. Курси безкоштовні, однак користувачеві пропонується внести пожертву за сертифікат, яка становить від 50 до 200 доларів США.
- Khan Academy www.khanacademy.org
Освітня платформа, створена випускником Массачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету Салманом Ханом. Академія Хана – це більше 4 тисяч 12-хвилинних микролекций з математики, біології, астрономії, мистецтва, економіки, хімії, комп’ютерних наук та інших дисциплін. Сервіс розрахований на школярів, однак і тут студенти знайдуть для себе багато цікавого. Навчання безкоштовне. Проект існує виключно на пожертвування.
- Udacity www.udacity.com
Освітній майданчик для майбутніх технарів. Тут курси зі штучного інтелекту, теорії ігор, робототехніки, різних фізичних дисциплін, а також з тонкощів ведення блогів та створення стартапів. На відміну від інших сервісів, на Udacity немає дедлайнів, тобто вчити курс можна скільки захочеш. Проект поки що безкоштовний, однак у недалекому майбутньому планується введення плати за сертифікат з печаткою.
Піонером в українській онлайн-освіті став Київський національний університет імені Тараса Шевченка (КНУ), що запустив проект “Університет онлайн” (http://online.knu.ua) Першим (і поки що єдиним) масовим онлайн-курсом у рамках проекту став курс “Бренд-менеджмент” від доцента економічного факультету Андрія Длігача. Але це тільки початок. За задумом педагогів кожен із запропонованих у майбутньому курсів представить збірку з відеолекцій від кращих викладачів КНУ ім. Шевченка, а також безліч тестових завдань і форум, де студенти можуть спілкуватися між собою і ставити запитання викладачеві.
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.