Державна підсумкова атестація з біології проводиться в письмовій формі за навчальним посібником
«Збірник завдань для державної підсумкової атестації з біології. 11 клас. (авт. Фіцайло С. С.,Скрипник Н. В., Мердух І. І., Мирна Л. А., Соболь В. І. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2014).
Скачати
Реклама | {module Реклама в статті} |
Скачати |
Посібник включає 20 варіантів атестаційних робіт, зміст яких відповідає навчальній програмі з біології для 10-11 класів. Атестаційна робота складається з чотирьох частин. Частина І включає 15 завдань (А1-А15) з вибором однієї правильної відповіді із чотирьох запропонованих. Частина ІІ включає 6 завдань (В1-В6): завдання В1-В2 – на встановлення відповідності; завдання В3 – на встановлення правильної послідовності; завдання В4-В5 – з вибором трьох правильних відповідей з п’яти або шести запропонованих; завдання В6 передбачає вибір правильної комбінації відповідей. Частина ІІІ включає 4 завдання (С1-С4): завдання С1-С2 – з короткою відповіддю з двох елементів; завдання С3-С4 – задачі з трьох напрямків біології (молекулярна біологія, закономірності спадковості та мінливості, екологія екосистем). Частина ІУ включає завдання групи D, які розміщено в збірнику після останнього варіанта атестаційних робіт. Завдання ІУ частини складаються з трьох груп: завдання D1-D13 спрямовані на виявлення рівня сформованості в учнів уміння порівнювати біологічні явища й об’єкти; завдання D14-D26 – на виявлення рівня сформованості уміння пояснювати біологічні явища, характеризувати особливості будови біологічних об’єктів у зв’язку з їхніми функціями, обґрунтовувати заходи профілактики; завдання D27-D36 спрямовані на виявлення рівня сформованості навичок складання схем, родоводів, планів біологічних досліджень, передбачених програмою для профільного навчання. Завдання для ІУ частини атестаційної роботи обирає вчитель із запропонованих у збірнику за такою схемою: для учнів академічного рівня (рівня стандарту) – одне завдання з групи завдань D1-D26; для профільного рівня – три завдання: одне завдання з групи завдань D1-D13; одне завдання з групи завдань D14-D26; одне завдання з групи завдань D27-D36.
Загальна кількість завдань атестаційної роботи – 26 (для учнів, які вивчали біологію на академічному рівні і рівні стандарту) або 28 завдань (для учнів, які вивчали біологію на профільному рівні).
Варіанти атестаційних робіт визначають загальноосвітні навчальні заклади: для кожного класу не менше десяти варіантів. Якщо кількість учнів менша десяти, кожен з них отримує окремий варіант.
Джерело: Міністерство освіти і науки України
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.