Стаття із газети

Середня школа № 2 ім.М.Шашкевича :традиції і майбутнє.

 

Cіймо, а збирати будем…
М.Шашкевич

Мрія про найкращу школу нікого не оминає. Кожен учень хоче навчатися у хорошому закладі, усі батьки дбають, аби їх діти були оточені опікою, здобули глибокі знання та добре виховання.

Педагоги СШ № 2 були переконані, що школа повинна мати своєрідний маяк, на який мусить рівнятися – це постать відомої особистості, життя якої гідне наслідування для підростаючого покоління.

Тому в 1991р. школа добилася присвоєння ім’я М.Шашкевича. Це велика честь для кожного учня і педагога школи, але і непростий обов’язок гідно його нести.

Щороку , 6 листопада, дуже урочисто відзначається день народження М.Шашкевича, тоді і святкуємо день школи. Він починається із Богослужінь у всіх церквах міста, а впродовж цього дня відбуваються різноманітні заходи: конкурси, вікторини, виставки, виховні години, уроки духовного спілкування (участь священиків), літературно-мистецькі дійства, поїздки у Підлисся в музей-садибу, цікаві концерти, до яких залучаються і батьки.

Своєрідним центром, який об’єднує і згуртовує учнів, є шкільний музей “Шашкевич і Золочівщина” . З 2005 року музей має статус “Зразковий музей” . У ньому проводяться екскурсії, уроки, діють народознавчий та драматичний гуртки, працюють творчі школярі,що пишуть свої вірші. Відвідувачами музею є учні шкіл міста та району, відомі письменники, громадські діячі, народні депутати.
Уже декілька років поспіль учні і педагоги школи є делегатами Міжнародної зустрічі навчальних закладів, що носять ім’я М. Шашкевича, яка відбувається у червні на Білій горі. Ми маємо змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом роботи, бути учасниками художньої самодіяльності, скуштувати страви польової кухні.

Результатом плідної співпраці стали взаємні дружні візити делегацій школи та навчальних закладів м. Перемишля. Гарні враження залишилися у польських друзів про перебування у м. Золочеві.
У липні 2008 року наша школа, зокрема шкільний музей «Шашкевич і Золочівщина», мали честь приймати почесних гостей з Америки, нащадків роду Шашкевичів –Михайла Шашкевича ( онука рідного брата Маркіяна Шашкевича) та його сина Антона. Ми підтримуємо зв’язок із прямими нащадками М. Шашкевича .

Нещодавно у нас гостювала група дітей і педагогів із м. Северо-Донецька. Вони були вдячні сім’ям наших учнів за теплу зустріч, знайомство з цікавими різдвяними традиціями, смачні страви. Відвідавши школу, музей, гості вирішили і в себе започаткувати деякі наші звичаї.

Л.П. Поцілуйко, керівник музею « Шашкевич і Золочівщина»
З перших уст.

У листопаді 2009 року СЗШ №2 ім. М. Шашкевича готується відзначити своє 65-ти річчя.
Наша школа – це велика родина,у якій 1240 учнів, яка має свій ритм існування, захоплює новизною. Дають знання учням 98 педагогічних працівників. 89 учителів школи мають вищу освіту, 23 присвоєно педагогічне звання “старший учитель”, 6 учителів-методистів, 45 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію. Серед учителів школи – 23 – Відмінники освіти України, 22 нагороджено Грамотою МОН України.

У школі функціонує 55 навчальних кабінетів і класних кімнат, 2 спортзали, 5 навчальних майстерень, 3 комп’ютерних класи. Шкільна бібліотека нараховує 32340 книг має комп’ютер підключений до мережі.

У минулому році відділ освіти виділив для школи комп’ютерний клас , інтерактивний комплекс, , оновлено новими меблями класні кімнати , закуплено обладнання для шкільної їдальні , зведено шатровий дах над новим корпусом вартістю , перекрито дах металочерепицею над корпусом школи по вул. Пушкіна. Разом із тим значно поповнились новою літературою бібліотечні фонди.
Головне завдання нашого педагогічного колективу – зробити навчально-виховний процес цікавим, корисним , практично спрямованим, сучасним і таким , що не містить ані найменшого негативу. Для реалізації цих принципів педагоги перебувають у постійному творчому пошуку. Багато вчителів освоїли комп’ютерні програми і провели понад 150 уроків із використанням мультимедійної техніки.

Наявність комп’ютерних класів дає можливість долучити учнів 2-их і 3-тіх класів до освоєння комп’ютерної грамоти, а учням 11 класу технологічного профілю — наблизитись до вузівських програм.
Планується укладання угоди з університетом «Львівська політехніка» . У новому навчальному році будуть сформовані класи з поглибленим вивченням математики та інформатики . Наша школа є центром освітнього округу комп’ютерного напряму.

На базі школи багато років діє школа молодого вчителя « Шанс», де досвічені педагоги англійської мови проводять заняття для вчителів-початківців. Вони були співорганізаторами Свята Європейських мов.

Наші вчителі – переможці районного конкурсу «Учитель року» Заброцька О.Є., Крамарова М.З, Кузьма Л.Ф., Цімко Я.А. та обласного етапу «Учитель року 2008» — Маньовська Г.В.(3 місце), Банах Ю.О.( 9 місце). Не відстають і молоді вчителі. В їх арсеналі – титули «Інтелектуал 2007» (учитель інформатики Лещишин Б.М.), «Талант 2008» – (учитель фізики Пуківський А.П.). Команда вчителів «Синтез» четвертий рік поспіль займає 5-7 місця в області з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли? ». Учительський ансамбль бандуристів посів І місце серед педагогічних колективів області.

Достойним прикладом для педагогів є вчителі – ветерани, які є бажаними гостями в школі, і добрими порадниками у роботі. При їх допомозі готуються матеріали для випуску літопису історії школи.

Надійними помічниками педагогів є батьки учнів . Приємно відзначити , що вони активно включаються у навчально-виховний процес, допомагаючи нам проводити тематичні лекції, концерти , озеленення школи і оновлення класних кімнат. За пропозицією учнівського самоврядування для представників батьківського комітету було організовано екскурсію до музею-садиби М.Шашкевича.

Родини Зарівняк І., Микитюк М., Барни Д. , Ружицької І., Кусої С. , Лаврів С., Сидорович І., Тарапати О. , допомогли прийняти делегацію учнів із м. Северо-Донецька . Підтримку батьків відчуваємо постійно , за що щиро вдячні їм.
Особливої подяки заслуговують наші добрі спонсори — керівники підприємств Адамик М.П., Горинчин Р.М., Кулик Ю.С., Сембай В.С., , Венгер М.Б., Тимків Р.М., Гнатенко П.Ф., Пастушок П.В.

Дирекція школи

Гордість нашої школи

Школа виховує молодь на високих моральних зразках української духовності. Заслуга в цьому всього педагогічного колективу, який очолюють творчі керівники – пп. В.Кравчук, О.Лещишин, О.Патрик, Є.Лопадчак , а також керівники методичних об’єднань.

Особливо це стає відчутним під час проведення традиційних Шашкевичевих та Шевченкових днів у школі, вечорів, конкурсів. А найголовніше те, що під час таких заходів виявляються цілі сузір’я юних талантів.

За підсумками районних предметних олімпіад два роки поспіль школа займає І місце . 23 учнів в цьому навчальному році в районних предметних олімпіадах вибороли призові місця, з них — 14перших місць, 10-других, 8-третіх. Це Шляхетко Віталій, Петрик Роман, Стоялова Віра, Мицко Артур, Захарчук Іван , Барило Мар’яна , Карбівник Павло, Полович Тарас, Стець Анастасія, Барна Зоряна, Куса Анна , Ладанський Роман, Оліярчук Тарас , Максим’як Марта, Петриняк Михайло, Цивов Микола , Флекей Уляна , Котик Любов , Касперська Світлана , Франків Роман , Ящук Ігор , Петриняк Павло , Бабій Андрій , Тимків Дарина, Кондратов Віктор. Гордимося призерами обласних олімпіад ( Куса Анна, Мицко Артур).

Команда юних фізиків із секції МАНу під керівництвом учителя Маньовської Г.В. зайняла ІІ місце на обласному турнірі , а команда юних інформатиків декілька років стає призером районних турнірів ( учитель Лещишин Б.М.) . Маємо високі результати по конкурсах «Колосок», «Кенгуру», «Бобер». Роботи наших учнів увійшли до каталогу малюнків «Податки очима учнів». Багато творчих доробок поповнюють шкільні стенди. Під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Городецької Н.Р. учні щороку виготовляють колекції різдвяних шопок . Наші школярі постійні учасники міських та районних концертів та фестивалів.

Маємо чудових спортсменів. У районній спартакіаді школа зайняла І місце . У змаганнях “ Шкіряний м’ яч ” хлопці зайняли ІІ місце, з легкої атлетики “Дружба” дівчата мають ІІІ місце, хлопці– ІІ місце, в змаганнях “Козацький гарт”– І місце, І місце в районі з тенісу .

Маємо багато талановитих дітей: співаків, танцюристів, художників, декламаторів, юних поетів, бардів. Балацький Тарас своїм співом здобув перемогу у районному конкурсі « Сурми звитяги»; учні Ковалик Володимир , Войтків Олег, Попик Марта, Банах Оксана є постійними учасниками міських концертів. Поезії Бойка Романа увійшли до поетичної збірки молодих авторів золочівщини. Лець Марія утвердилася як юний бард . Русецька Христина займала призове місце в Україні з бісероплетіння. Багато учнів є учасниками танцювального колективу «Первоцвіт».

Маємо друзів за кордоном. У рамках діяльності шкільного євроклубу «Новий світ» учні зав’язали тісні контакти з школярами з Німеччини, Франції, Америки.

Нехай не всі з них стануть ученими, письменниками чи акторами, але той вогник благородства, шляхетності, інтелектуальності і творчості, що горить у їхніх серцях сьогодні, буде горіти ще більше і зігріватиме не лише рідних, близьких та друзів. Ми, вчителі, щиро радіємо їхнім успіхам, бо ж ці успіхи – це й наші успіхи, і в майбутньому будемо робити все для того, щоб все нові і нові таланти з’являлися у стінах школи.

О.С. Переймибіда, учитель української мови та літератури

Думки вголос…
Скорик Марія Луківна– директор школи (з 1963 по 1982 р.р.)
Записано зі слів

“З кожним роком школа змінюється на краще. Спочатку це був невеликий корпус, потім добудували ще один на 15 класів, а зараз це велика школа з доглянутими квітниками, прекрасними класами, світлими коридорами, комп’ютерними класами та оновленими стендами .Додає краси і шатровий дах,зведений над усіма корпусами. Приємно бачити радісних дітей на урочистих лінійках у різнобарв’ї вишиванок. Саме вчителі започаткували таку традицію.
У нашій школі завжди працювали мудрі і талановиті педагоги ,і похвально ,що молода зміна продовжує започатковані традиції. У школі працює-28 учителів , які є моїми випускниками. Разом із тим склалися цілі вчительські династіїї.

Приємно і те,що на всі урочисті заходи запрошують старше покоління вчителів, цінують їхню думку, збагачуються їхнім досвідом і життєйською мудрістю”.

Кулик Тетяна Йосипівна — представник батьківського комітету
Наші діти стали учнями школи №2 . І, правду кажучи,мені,як мамі, ніколи не доводилося жалкувати про цей вибір. Тут подбали за чистоту і охайність коридорів,туалетних приміщень. Гарно відремонтовані класні кімнати, кабінети,що забезпечені сучасними технічними засобами, комп’ютерні класи, велика бібліотека, – все це разом становить ту базу, що дає можливість дітям краще сприймати і засвоювати інформацію, всебічно розвиватися.

У цій школі, на мою думку, гарний учительський колектив. Педагоги дбають про рівень знань своїх вихованців, про їх естетичний смак. Часто разом з учнями організовують виїзди-екскурсії, прогулянки на велосипедах у дні канікул, відвідування історичних місць .Діти дуже задоволені виховними заходами , що проводяться у школі, особливо вечорами відпочинку.

о. Михайло Сукмановський, декан Золочівський—випускник школи.

Час невблаганний, де змінюється все. Змінюємося ми, змінюється і наша школа. Вже пішов третій десяток літ, як я закінчив школу. Вона стала рідною для мене і моєї дружини і наших дітей. Зігріває серце те, що сьогодні у школі викладають християнську етику. Неодноразово я мав нагоду бути також запрошеним до старшокласників на ’’ Години духовного спілкування ’’, виховні години естетичного циклу . Гарним задумом є проведення ’’ Духовно-поетичних світлиць ’’ з участю талановитих дітей та відомих людей Золочівщини . Я впевнений , що завдяки старанням учителів нашим дітям духовний занепад не загрожує, бо в школі дитина збагачується не тільки знаннями, але і духовними цінностями. Незабутніми, рідними і близькими будуть у моїй пам’яті учителі. Рідна і прекрасна школо ! Ти всіх притягаєш до себе , не дивлячись на наші роки та соціальний стан. Дякуємо школі та вам , шановні вчителі.

Ковалик Володимир , Президент учнівської республіки , учень 11 – кл.
За час навчання в школі я переконався, що колектив нашої школи – велика дружня сім’я, де панує взаєморозуміння і взаємоповага між учителями та учнями. Власними прикладами вчителі запалюють і підтримують у нас вогонь творчості. Ми горді,що наші педагоги – не лише активні учасники художньої самодіяльності, інтелектуальних ігор, конкурсів, а й переможці педагогічних змагань. Ми не маємо часу нудьгувати : турніри, конкурси, різноманітні ігри сприяють загальному розвитку і розвитку лідерських здібностей. Різносторонні заходи дають нам можливість почути життєво важливу лекцію, переглянути фільм про правила життя, поспілкуватись із відомими людьми, позмагатись за титул найелегантнішого юнака, найчарівнішої галичанки , потанцювати під звуки віденського вальсу. Разом із тим маємо стимул до відмінного навчання – грошова премія імені М. Шашкевича для учня (учениці) 11 класу з найвищим рейтингом у школі. Приємно визнавати, що недаремно наша школа має комп’ютерну техніку, бо більшість уроків і цікавих заходів проходять із використанням ІКТ,– тому наша школа сучасна і передова.

Зі стін школи я і мої ровесники вийдемо з великим багажем знань та позитивних рис, які ми успадкували від своїх учителів: творчість ,неординарність, толерантність, вимогливість до себе, позитивну емоційність,гуманність, порядність. Хоча я вже мрію про студентство, безперечно, сумуватиму за цікавими роками шкільного життя і з вдячністю згадуватиму вчителів.

Кіндрат Оля , Голова учнівського парламенту, учениця 10 кл
Наша школа – це своєрідна республіка, де вчителі та учні спільно творять майбутнє. Нам довірили керувати школою на рівні з дорослими. Ставши активними учасниками учнівського самоврядування, ми обрали Президента і уряд та взялись до роботи: випускаємо шкільну газету, допомагаємо створити веб- сайт , проводимо вечори за самостійно складеним сценарієм, ведемо літопис школи — загалом живемо цікавим та насиченим життям і при допомозі вчителів розкриваємо свої таланти, стаємо впевнені в собі, долаємо страх перед можливими перешкодами.
Спільними справами ми зміцнюємо нашу чисельну сім’ю. Завітавши у школу ,ви побачите усміхнених учнів і вчителів , очі, запалені ідеєю новизни, серця ,наповнені добротою.
Ми запрошуємо всіх бажаючих школярів приєднатись до нас і поповнити ряди нашого самоврядування, збагатити новими традиціями шкільне життя .

Більш детальнішу інформацію про школу ви зможете прочитати на нашому сайті

www.zol-2.schools.lviv.ua

Be the first to comment

Leave a Reply