Герої Крут: лицарський подвиг юних українців

29 січня 2019 року в день, коли в Україні відзначали 101-у річницю подвигу  Героїв  Крут,  до  бібліотеки  Золочівського  ОЗЗСО  І-ІІІ ст.  № 2  ім. М. Шашкевича завітали учні 8-В кл. разом із вчителем історії В.В. Петриняк.

Із метою вшанування пам`яті українських юнаків, що полягли в бою під Крутами у січні 1918 р., заступник директора по роботі з дітьми районної дитячої бібліотеки Н.П. Кобзар і бібліотекар Л.Я. Гнип разом із бібліотекарем школи Л.С. Стець провели невеликий екскурс у ті героїчні дні 1918 р., коли близько 500 юнаків – здебільшого київських студентів, гімназистів-старшокласників і військових курсантів, без належного озброєння, без амуніції, покинуті та зраджені, до останнього подиху чинили опір більшовицьким військам. Більшість із них загинула. У сум`ятті битви один студентський загін відірвався від своїх і потрапив у полон. Усіх їх було розстріляно. Цих героїв поховали на Аскольдовій  могилі.

Бій під Крутами започаткував новий період в історії України, період безперестанних змагань за ідеал самостійної Української Держави.

 

Бібліотекар 
Золочівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №2 
ім. М. Шашкевича 
Леся Стець

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ НА САЙТІ...

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Коментарі із Facebook