Угода між Корпусом Миру США в Україні та Українським навчальним закладом про співпрацю в рамках Проекту навчання англійської мови
УГОДА
між Корпусом Миру Сполучених Штатів Америки в Україні
та Українським навчальним закладом про співпрацю в рамках
Проекту навчання англійської мови
І. ЦІЛІ І ДІЯЛЬНІСТЬ.
1. Український навчальний заклад та Корпус Миру домовляються про співпрацю в процесі навчання учнів/студентів та обміну досвідом з вчителями в галузі
викладання англійської мови, у відповідності до офіційних нормативних документів, а саме:
- Міжурядової Україно-Американської Угоди щодо Програми Корпусу Миру в Україні від 5 червня 1992 p.;
- Меморандуму про співпрацю у галузі викладання англійської мови, економічної та екологічної освіти між Міністерством освіти України та Корпусом Миру США в Україні підписаного 10.03.99, термін дії якого продовжено за взаємною згодою сторін на термін діяльності проекту. Освітній проект Корпусу Миру, що його зареєстровано Міністерством економіки України за № 876-01 державної реєстрації, є дійсним до грудня 2017 р.
2. Український навчальний заклад і Корпус Миру погоджуються об’єднати зусилля для взаємовигідної діяльності, яка задовольнятиме потреби
Міністерства освіти та науки України, та буде здійснюватись у відповідності до завдань, що їх ставить Проект навчання англійської мови Корпусу Миру, та
цілей Корпусу Миру в Україні в цілому. Такими цілями є:
- Допомагати українській стороні задовольнити її професійні потреби у технічних знаннях (надавати допомогу середнім та вищим навчальним закладам України у вдосконаленні навчання англійської мови);
- Поширювати серед українців знання про американський народ;
- Сприяти кращому розумінню українського народу американцями.
3. Своїм підписом під цією Угодою український навчальний заклад засвідчує свою зацікавленість у тому, щоб доброволець застосовував прогресивні сучасні методики і заохочував учнів/студентів до активного вивчення англійської мови з метою оволодіння всіма аспектами англомовної компетенції та спілкування.
4. Керівництво Українського навчального закладу та керівник Проекту навчання англійській мові Корпусу Миру мають узгодити деталі навчального
навантаження добровольця, що відповідатимуть цілям Проекту.
5. За погодженням з Міністерством освіти та науки України Корпус Миру передбачає для добровольця можливість подвійного призначення – як викладача англійської мови в українському навчальному закладі та одночасно як методиста, що працюватиме в рамках спільного проекту Міністерства освіти та науки та Корпусу Миру – Практичний курс у викладанні англійської мови. В такому випадку український навчальний заклад дозволить добровольцю проводити на протязі двох років систематичні заняття з англійської мови та методики для групи вчителів шкіл, рекомендованих місцевим відділом освіти.
II. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ КОРПУСУ МИРУ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ В УКРАЇНІ.
- Корпус Миру призначає в український навчальний заклад добровольця -вчителя/викладача англійської моей. Впродовж її/його перебування в Україні, доброволець Корпусу Миру буде керуватись українськими законами та регулятивними положеннями Корпусу Миру. Як вчитель/викладач, доброволець Корпусу Миру перебуватиме в прямому підпорядкуванні директора/ректора українського навчального закладу. Доброволець зобов’язується дотримуватись внутрішніх регулятивних положень прийнятих до виконання в українському навчальному закладі.
- Перед початком проходження добровольцем служби в українському навчальному закладі Корпус Миру забезпечить для нього/неї тримісячний підготовчий курс, що включатиме вивчення української/російської мови, оволодіння навичками між-культурного спілкування та професійну підготовку до роботи в Україні. Додатково Корпус Миру відшкодовуватиме витрати на продовження вивчення української/російської мови на місці призначення, а також надасть можливість відвідати добровольцю додаткові професійні тренінги загальною тривалістю до 14 днів протягом всього терміну роботи добровольця.
- Доброволець служитиме в українському навчальному закладі впродовж двох років від 18 грудня 2009 року до 18 грудня 2011 року. Термін служби може бути перервано через стан здоров’я добровольця, або через інші не передбачувані обставини.
- Корпус Миру надаватиме добровольцеві щомісячне грошове утримання, що покриватиме видатки на харчування, одяг та інші необхідні для проживання речі, а також забезпечить необхідне медичне обслуговування, вивчення української/російської мови та професійну підготовку впродовж всього періоду служби. Крім того, Корпус Миру оплатить всі офіційні поїздки добровольця, пов’язані з діяльністю Корпусу Миру, а також витрати, пов’язані з поверненням добровольця додому після завершення служби в Україні.
- Доброволець Корпусу Миру працює в українському навчальному закладі, не отримуючи заробітної платні за проведені заняття.
- В разі, коли доброволець залишає країну до завершення терміну її/його дворічної служби з особистих причин чи за станом здоров’я, Корпус Миру, як правило, не має змоги призначити на її/його місце іншого добровольця до початку нового навчального року, однак, в пріоритетному порядку розгляне запит українського навчального закладу на призначення іншого добровольця на наступний рік або повний термін.
- Корпус Миру залишає за собою право перепризначити добровольця на інше місце служби до завершення дворічного періоду. Подібним чином український навчальний заклад матиме право припинити виконання обов’язків, що їх передбачено цією Угодою, шляхом офіційного повідомлення.
- Офіційні представники Корпусу Миру відвідуватимуть Український навчальний заклад для зустрічі з адміністрацією та викладачами, котрі безпосередньо залучені до співпраці з добровольцем. Метою таких візитів є обговорення співпраці, оцінка досягнутих результатів та планування майбутньої роботи.
III. ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАВЧАЛЬНОЇ УСТАНОВИ.
- Український навчальний заклад включить добровольця до викладацького складу як повноправного співробітника навчального закладу та складе для нього/неї розклад роботи, що передбачатиме щонайменше 16-18 годин тижневого навчального навантаження в рамках офіційно затвердженого розкладу. Крім того, доброволець може брати участь у навчально-виховній роботі поза розкладом, або самостійно ініціювати проекти такі, як клуби, гуртки, тощо.
- Український навчальний заклад буде залучати добровольця до спільних з українськими колегами-викладачами обговорень нових методів навчання, вимог та підходів до оцінювання знань учнів/студентів, тощо.
- Український навчальний заклад забезпечить добровольця належним робочим місцем, підручниками та всіма матеріалами, що він/вона потребуватимуть для виконання робочої програми. Український навчальний заклад також покриватиме всі виробничі витрати. В разі службового відрядження, пов’язаного з діяльністю українського навчального закладу, транспортні витрати добровольця та добові покриваються за рахунок українського навчального закладу.
- Український навчальний заклад призначає одного українського вчителя/викладача англійської мови партнером добровольця. Головні обов’язки партнера від організації включають:
– бути контактною особою у зв’язках з Корпусом Миру для обговорення питань щодо роботи добровольця;
– познайомити добровольця з членами колективу навчального закладу;
– познайомити добровольця з партнерськими організаціями в громаді;
– бути готовим відповідати на питання добровольця щодо роботи чи громади;
– сприяти добровольцю у знаходженні окремого житла у відповідності до мінімальних вимог щодо житла добровольців Корпусу Миру;
– у разі необхідності сприяти у вирішенні побутових питань;
– інформувати добровольця про наявні навчальні матеріали, національну навчальну програму, календарні плани та плани уроків. - Український навчальний заклад бере на себе зобов’язання, в разі необхідності, звільняти добровольця і партнера від навчальної роботи в українському навчальному закладі з метою їх участі в конференціях чи інших заходах, що їх організовує Корпус Миру. Зазвичай такі заходи є короткотривалими та відбуваються один – два рази на рік з попереднім повідомленням про їх проведення. Всі витрати покриватимуться за рахунок Корпусу Миру.
- В разі отримання від добровольця запиту на дозвіл відлучитись з місця проходження служби протягом робочого періоду, адміністрація українського навчального закладу буде мати пріоритетне право при прийнятті рішення щодо затвердження/незатвердження відсутності на робочому місці волонтера Корпусу Миру, попередньо до розгляду цього документу адміністрацією Корпусу Миру.
- Директор/Ректор українського навчального закладу, інші керівники організації та викладачі, які безпосередньо співпрацюють з добровольцем, повинні повідомляти регіонального менеджера Корпусу Миру про рівень роботи добровольця та результати співпраці, зокрема, заповнювати картку піврічного моніторингу, що передбачено наказом № 153 від 15.02.02 Міністерства економіки України та є обов’язковою до виконання вимогою.
- Український навчальний заклад підтримуватиме прагнення добровольця Корпусу Миру працювати в її/його вільний від викладацької діяльності час з іншими громадськими та урядовими організаціями-партнерами у громаді.
- Український навчальний заклад забезпечить добровольцеві проживання в сім’ї впродовж першого місяця роботи в навчальному закладі. По завершенні цього періоду, якщо це можливо, український навчальний заклад надасть добровольцеві допомогу у пошуку окремого житла, що відповідатиме Вимогам Корпусу Миру, або забезпечить проживання в українській родині протягом усього терміну перебування добровольця.
IV. ОБОВ’ЯЗКИ ДОБРОВОЛЬЦЯ.
- Доброволець буде виконувати свої професійні обов’язки на найвищому професійному рівні, виконуючи вимоги навчального навантаження, що виписані на сторінці три даної Угоди, та працюючи в рамках взаємно погоджених проектів, що відповідають цілям Корпусу Миру та Проекту навчання англійської мови.
- Доброволець повинен вчасно звітувати адміністрації українського навчального закладу та регіональному менеджеру про її/його діяльність.
- Доброволець житиме на грошове утримання, що надається Корпусом Миру та вестиме спосіб життя сумісний зі стандартами та принципами, що їх дотримуються українські колеги та таким, що відповідає принципам Корпусу Миру.
- Доброволець оплачує всі персональні телефонні дзвінки зроблені з робочого чи домашнього телефону за власний кошт.
- Доброволець в належний термін повинен отримати дозвіл адміністрації Українського навчального закладу та Корпусу Миру на відпустку чи відлучення з місця проходження служби в робочий час.
- Доброволець повинен дотримуватись всіх інших правил та процедур Корпусу Миру, що описані у відповідному Довіднику.
- Відповідно до нормативних положень, визначених Корпусом Миру для всіх країн:
-
- Добровольцеві забороняється керувати моторизованим транспортним засобом;
- Доброволець не має права отримувати заробітну платню за свою роботу чи інвестувати кошти у компанії, організації, акціонерні товариства, або брати участь в інших операціях інвестиційної діяльності в Україні.
V. ПРИПИНЕННЯ ДІЇ УГОДИ.
- Ця Угода відображає прагнення обох сторін до професійної та культурної співпраці. Ця Угода є добровільною, а її дія може бути припинена будь-якою стороною в будь-який час.
- Ця Угода підписується в двою примірниках, складених відповідно англійською та українською мовами.
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.