Виховний захід “День боротьби з тютюнопалінням”

Підготувала Смолінська Н.П.

 

Скачати конспект

 

Мета: З’ясувати вплив нікотину і токсичного диму на організм людини; вчити дітей цінувати здоров’я, як основне багатство людини, запобігати шкідливим звичкам; формувати вміння робити самостійні висновки, самооцінку своєї поведінки; спонукати вести здоровий спосіб життя; виховувати бережливе ставлення до свого організму та негативне до тютюну.

Обладнання: презентація заходу.

Ведучий 1 21 листопада в усьому сві­ті відзначається День боротьби з тю-тюнопалінням, і ми зібралися, щоб розглянути цю проблему. Сьогодні на Землі палять 1,3 млрд. осіб. За да­ними ВООЗ  щорічно у світі через па­ління помирає 4 млн. осіб. Їх знище­но без авіації, артилерії, підводних човнів.
Ведучий 2 Україна посідає перше міс­це у світі за кількістю паліїв. Вони зменшують тривалість свого життя на 22 роки. У нашій країні від раку леге­нів і верхніх дихальних шляхів поми­рає в працездатному віці в чотири рази більше чоловіків, ніж жінок. Якщо ми не зупинимо цей тютюновий конве­єр смерті, то до 2030 року від паління помиратимуть 10 млн. осіб щорічно.
Ведучий 1  А все почалося в XV ст. коли Колумб висадився за океаном в далекій і невідомій країні. Там його здивовані матроси побачили схожих на фокусників людей,які згортали з сухого листя трубки,брали їх в рот і підпалювали. Тубільці втягували дим і випускали його назовні. Нещасні нерідко при цьому втрачали свідомість, як від сильного болю.
Учень. Є така казка. У далекому минулому, коли тютюн тільки завезли у Вірменію, біля підніжжя Арарату жив добрий і дуже мудрий старий. Він відразу не злюбив це зілля і намагався переконати людей не вживати його. Одного разу він побачив, як купці розклали свій отруйний товар. Вони і кричали: Божественне листя! Божественне листя! У ньому засіб від усіх хвороб! Навколо них зібралося багато народу. Підійшов і старий: – Це «Божественне листя» приносить людям користь: у будинок курця не зайде лиходій, його не вкусить собака, він ніколи не постаріє. Купці з подивом подивилися на старого: – Ти правий, мудрий діду, – сказали вони. Але звідкіля ти знаєш про такі чудові властивості «Божественного листя»? Старий усміхнувся і пояснив: – Лиходій не зайде в будинок курця, оскільки у того, хто віддає багато грошей за тютюн і стає бідним, нічого красти. Крім того,  від куріння він буде кашляти всю ніч, а злодій не заходить у будинок людини, що не спить. Через кілька років куріння людина ослабне, в неї почнуть боліти ноги , вона ходитиме з паличкою. А який собака вкусить людину із ціпком у руці? І нарешті, курець ніколи не постаріє, тому що помре замолоду. Відійшли люди від купців.
Ведучий 2  Всі ми знаємо, що поганий приклад може бути заразливий. Тютюн потрапив спочатку на корабель Колумба, а потім з легкої руки його матросів у Європу, де почав поширюватися по будинках і салонах шукачів гострих відчуттів. Втім, швидкому поширенню табакопаління почало сприяти не стільки людська цікавість, скільки жадання наживи і агресивна реклама.
Ведучий 1  А чи замислюються сьогоднішні палії про шкоду нікотину?
Ведучий 2 Звичайно ні. У цьому ви зараз зможете переконатися.
Учень 1 1.  Цигарку взяв малий хлопчина,
Як паровоз іде й димить.
Й не думає того дитина,
Що це страшна для неї мить.
2.    Він виробля погану звичку,
Бо вже звикатиме палить.
Здоров’ячко, як рукавичку,
Він може просто загубить.
 3.   Хворітимуть його легені,
Всі органи і голова,
А він стиска цигарку в жмені
Та ще радіє і співа.
4.     Бо думає,що хитрий дуже,
        Що він усіх перехитрив,
До себе ставиться байдуже,
І сто болячок вже нажив.
5.     Але про це він ще не знає.
Не всі ще органи болять
І знов цигарку витягає,
Бо хочеться дорослим стать.
6.     Та сильним,гарним він не не стане,
         Бо зріс вповільнюватись став.
Усе,що в світі є погане,
Хлопчина в організм запхав.
Ведучий  1   Оноре де Бальзак сказав: «Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отупляє цілі нації».
Ведучий  2 А  Й.В.Гете говорив так: « Від паління тупієш. Воно несумісне з творчою роботою».
Ведучий  1   До нас сьогодні завітали незвичайні гості: Закон, Здоров`я, Природа і Бюджет.
Ведучий  2  Давайте їх привітаємо.
Закон: Дорогі діти. Разом зі своїми друзями я прийшов до вас. Ми вдячні за запрошення і раді вас вітати.
Учениця: Так, Ваша Честь. Дякуємо, що Ви знайшли для нас час і відгукнулися на наше запрошення.
Учень: Ми раді Вас вітати, але хто це з Вами? Ми, здається, їх  не запрошували.
Тютюн:А нас і не потрібно запрошувати. Дивні люди: запрошувати-не запрошувати. Діждешся від вас запрошення! Нас ніхто не запрошує, але ж і прогнати нас також не можуть. Чи не так?
Свита: Так, так.
Сигарета.
Зовусь я,  друзі, Сигарета.
Дуже гарна, сильна, гожа,
Я знайома з цілим світом,
Обминати мене не гоже.
Мозок, серце я дурманю
Молодим та літнім людям
Незалежно від їх звання,
Слабаки, вам горе буде!
Закон: Що ж, до справи. Мої друзі занепокоєні. Їх турбує те, що ось такі непрохані гості інколи з вами товаришують. Але чи потрібне, чи корисне для вас таке товариство? Ми не зовсім упевнені.
Здоров’я: Я ось маю запитання. Пане Тютюн, яку користь Ви приносите людям?
Тютюн: О, користь! Від нас велика користь, правда? По-перше: ми створюємо чудовий сірий густий смог. Нам навіть не хочеться розмовляти, ми тільки палимо і закутуємо все в тютюновий дим.
Здоров’я: Ви лише послухайте: “…сірий густий смок…”. А чи відомо вам, що людина, яка палить, шкодить і собі, і оточуючим? Тих, хто вдихає цигарковий дим називають пасивними курцями. Стан їхнього здоров’я страждає також. Дослідження довели, що пасивне  і активне паління майже однаково небезпечні.
Тютюн: Та що  ви таке говорите? Чим це ми вам шкодимо? Кому може зашкодити оця тендітна Цигарочка?
Здоров’я: Ось недавно у нас в гостях була Державна Цільова Програма. Вона нам повідомила дуже серйозні новини. Уявіть собі: в Україні від хвороб, пов’язаних з курінням, щорічно гине майже 100 тисяч осіб. А скільки дітей страждають від цигаркового диму? За висновками ВООЗ пасивне куріння у дітей є причиною бронхітів, пневмоній, приступів астми, інфекцій середнього вуха, серцево-судинних та неврологічних ускладнень. Ви погляньте, як страждає наш організм від куріння та тютюнового диму. (Фрагменти з відео)
Тютюн: Вас послухати, то в усьому винен я з моїми дівчатками? Скажіть іще, що ми винні і в тому, що на вулицях буває брудно!
Природа: Так, винні.
Тютюн: Ось це вже занадто. Погляньте на нас. Ми одягнуті за останнім словом моди, нас складають в чисті білі коробки, нас прикрашають етикетками і наклейками.
Природа: Можливо ви найкраще одягнені, найліпше упаковані, найяскравіше оздоблені. Але куди дівається те, що від вас залишається? Недопалки і зім’яті коробки можна зустріти скрізь!
Тютюн: Можливо, можливо. Але ви б, пані Природо, не за нами слідкували, а за тим, щоб Ваші ліси пожежами не знищували! Інакше і в цьому звинуватите нас.
Природа: А ви не відчуваєте своєї провини? Чи не ваші друзі-курці розкидають недопалки цигарок в сухі трави та листя, залишають без нагляду вогнища в лісах? Чи не так?
Тютюн: Щось мені тут не дуже подобається. І чому це до нас всі чіпляються з якимось звинуваченнями, ніби ми причина всіх бід? Іще скажіть, що ми у вас гроші відбираємо, що ми грабіжники. Ні, це вже занадто!
Бюджет:  Давайте порахуємо скільки грошей за місяць витрачає людина, яка палить, якщо вона щодня купує пачку цигарок вартістю в 3 гривні? Ну ось скільки грошей люди перепускають на дим. А могли б використати з користю для себе та інших.
Тютюн: Хто ви такий і про що ви говорите? Чи ви в цих справах розумієтесь?
Бюджет: О, кому як не мені розумітись в цій справі? Я – Бюджет. Я знаю все про гроші, мене не проведеш.
Тютюн: Я ж кажу, щось тут не те. Як ви смієте нас в усьому звинувачувати. Пане, Закон, як ви дивитесь на все це?
Закон: Я не бачу ніяких порушень. І Здоров’я, і Природа, і Бюджет справедливо зауважують не лише Вашу невихованість, але й провину.
Тютюн: Це неподобство. Я буду звертатися до міжнародних інстанцій.
Закон: Так, так. На Вас там давно вже чекають. Я тільки-но спілкувався з однією вельмишановною пані, її звуть Рамкова Конвенція. Дуже приємна пані. Так ось, Рамкова Конвенція повідомила,  що основна мета її діяльності полягає в  захисті нинішнього та прийдешніх поколінь від руйнівних наслідків для здоров’я людей споживання тютюну й впливу тютюнового диму. Вона вимагає забезпечення відповідних заходів для боротьби проти тютюну.
Тютюн: Це вже занадто! Пішли звідси. Нам тут не цікаво!
Запальничка: Зачекайте на мене, друзі!  Ой, я, здається, поламалась.( плаче).
Тютюн: Та кому ти потрібна поламана?
Закон: От тобі і друзі.
До дітей: виявляється непроханих гостей можна призвати до порядку. А, можливо, хтось із вас жалкує за цією компанією?
Учні: Ні.
Закон: Чудово. Значить, ми приходили не даремно.
Ведучий  1  А зараз запрошуємо по 1 учневі з кожного класу на сцену.
Ведучий  2 Зустрічаймо наших учасників аплодисментами.
Ведучий 1    Просимо стати у такому порядку : учні 8 –А, 8-В, 8-Г, 8-Д класів.
Ведучий 2  А завдання для вас буде наступним: «Склади вислів» .
(Конкурсанти складають вислови)
Ведучий 1   Готові ? Ото ж давайте послухаємо наших учасників.
Ведучий 2  А тепер увага на екран. Вірні вислови наступні:
                   Не піддавайся шкідливій звичці!
                   Не спалюй своє майбутнє!
                   У Європі сьогодні курити не модно!
                   Вибирай сам – бути здоровим чи курити?
Ведучий 1  Отже, ви впорались із своїм завданням.
Ведучий 2  Дуже дякуємо і просимо повернутися на свої місця. А  це гасло ви повинні  запам’ятати і часто нагадувати своїм однокласникам . (Кожний конкурсант отримує видруківку з гаслом «Ні – курінню!»
(Учні констатують факти)
На  думку медиків:
1 цигарка скорочує життя на 15 хв;
1 пачка цигарок – на 5 год;
Той , хто палить 1 рік, втрачає 3 місяці життя;
Хто палить 4 роки – втрачає 1 рік життя;
Хто палить 20 років – втрачає 5 років ;
Хто палить 40 років – втрачає 10 років .        
Ведучий 1 Напередодні нашого виховного заходу  ми провели опитування серед восьмикласників нашої школи .
Ведучий 2 А питання були наступні : Як ви ставитесь до паління ваших ровесників ?
Ведучий 1 І ось,як вони відповіли . (Перегляд відео)
Ведучий 2  А ось, що відповіли восьмикласники на запитання . « Чи хотіли б, ви, щоб ваша майбутня  дружина  чи чоловік палили? (Перегляд відео)
Ведучий 1   А зараз завдання для всіх присутніх у залі!
Ведучий 2   Перед вами на екрані зашифроване речення.
аньлівоп, – ,инидюл, Нитокін, атурто.
Ведучий 1   Хочу зробити підказку, кожне слово на екрані, потрібно читати  у зворотньому напрямку,тобто з кінця до початку.
Ведучий 2 Отже, складаємо речення.
Ведучий 1 Дякуємо. Увага на екран.!
Ведучий 2 А вислів наступний : «Нікотин – повільна отрута людини».
Ведучий 1 А зараз ми хочемо дати вам кілька порад.
Ведучий 2 Тому просимо їх уважно вислухати!
Не пробував курити – не кури!
Тих, хто не курить люди поважають.
А тим, хто курить завжди говори –
Нехай здоровим будь тобі не заважають.
Цигарка – ворог для твоїх думок,
Зруйнує все в тобі – і навіть мрії.
Вона призводить до тяжких хвороб,
І на майбутнє не дає надії.
Сам не кури і друзів відмовляй,
Нехай вони забудуть згубну звичку.
І все життя ти просто пам’ятай –
Прекрасне не в цигарці й запальничці!

 

 ФОТО ІЗ ВИХОВНОГО ЗАХОДУ

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Коментарі із Facebook

Коментарі

Залишіть коментар