Тиждень зарубіжної літератури у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. М. Шашкевича

ЛІТЕРАТУРА ПОВИННА ВІРОЮ І ПРАВДОЮ

СЛУЖИТИ НАРОДУ І СТОЯТИ НА ЗАХИСТІ ЙОГО

ІНТЕРЕСІВ І ВІЧНИХ ЦІННОСТЕЙ.
ЧАРЛЬЗ ДІККЕНС

      Художня література – вид мистецтва, що є одним із наймогутніших засобів пізнання людини.  Література ґрунтується на гуманістичних принципах, стверджує вічні цінності,  цим вона і є близькою і вкрай необхідною людям.

Останнім часом спостерігається зниження інтересу дітей до читання. Головною метою вчителів зарубіжної літератури є привернути увагу учнів до книги, викликати бажання читати. Учитель покликаний розвинути читацькі навики, виховати читача.

 

Вчителі нашої школи часто проводять нетрадиційні уроки та позаурочні заходи, що спонукають учня звернути увагу до художнього слова, націлюють його на мислення, порівняння, роботу з текстом. Одним із таких заходів є ТИЖДЕНЬ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.

З 16 по 20 листопада в Золочівській ЗОШ І – ІІІ ст.№2 ім. М.Шашкевича проходив тиждень зарубіжної літератури, основною метою якого було:

–                    підвищити інтерес учнів до уроків зарубіжної літератури;

–                    виховати повагу до літературних та культурних традицій народів   світу;

–                    навчити самостійно працювати з додатковою літературою;

–                    висловлювати та відстоювати власну думку;

–                    формувати естетичні смаки.

Тиждень зарубіжної літератури розпочався з проведення просвітницької бесіди для учнів 5 – 11 класів під керівництвом Заєць Л.Б. на тему: «Цікаві факти із біографій зарубіжних письменників».

В рамках проведення предметного тижня відбувся конкурс малюнків на тему: «Герої народних і літературних казок»  для учнів 5 – 6 класів. Переможцями серед учнів 5-их класів стали: Стадник Андріана ( 5-В клас), яка зайняла І місце; Муц Соломія ( 5-Г клас) – ІІ місце; Галамай Надія ( 5-А клас) – ІІІ місце. Призові місця школярів 6-их класів: І місце – Легоцький Назарій( 6-Д клас); ІІ місце – Гаврилів Ірина (6-Б клас); Вовнянко Оксана (6-Д клас); ІІІ місце – Менько Вікторія (6-Г  клас)

Учитель літератури Гевко Н.В. уклала з учнями  7-их класів збірку «Перлини із шкільних творів». В учнівській творчості простежується щира любов до рідного слова, формується національна свідомість особистості та захоплення читанням художньої літератури.

Серед учнів 8 – 11 класів проходив конкурс на краще читання авторської поезії. Талановиті школярі  взяли активну участь у цьому заході. Перше місце зайняла учениця 9-В класу Микулін Христина;друге місце – учень 11-А класу Сапелюк Віталій; третє місце – учениця 9-А класу Чучко Катерина.                  

Під керівництвом вчителів зарубіжної літератури Прокопів Л.М. та Гевко Н.В. відбулась літературна вікторина «Дивовижний літературний світ», де змагались учні 7-их класів. Школярі показали високий рівень знань з літератури. Команда «Книголюби» 7-Б класу зайняла перше місце. Друге місце розділили команди «Літературні маги» 7-Д класу та «Літературознавці» 7-В класу. Третє місце дісталось командам «Всезнайки» 7-А класу та «Гостре перо» 7-Г класу.              

До 140-ої річниці від дня народження Райнер Марія Рільке учні 11-их класів підготували реферати на тему «Рільке і Україна».  Вчитель Прокопів Л.М. відзначила роботи Скишляка Остапа (11-Б клас), Примак  Анастасії (11-А клас), Яремкевич Христини (11-А клас).

      Учні школи під керівництвом учителя Заяць Л.Б. проводили читання іронічних віршів, байок, анекдотів про шкільне життя, де проявили неабияку зацікавленість у такому вже традиційному заході. Адже кожен авторський твір пов’язаний  з оригінальністю, неповторністю та унікальністю. Творчість – це створення нових задумів, культурних і духовних цінностей.

Учителями школи проведено панораму творчих уроків. Педагогічну майстерність щодо викладання зарубіжної літератури показала Заяць Л.Б. під час відкритого уроку в 10-Б класі на тему: «Засудження жаги до наживи, холодного розрахунку та бездушності суспільства в романі Ч.Діккенса «Пригоди Олівера Твіста»».                 

Пинило О.В. провела відкритий урок у 8-В класі на тему: «У пошуках обітованої землі. Поетизація римської доблесті, патріотичного служіння державі, величі Риму в поемі «Енеїда»».

В 11-Б класі відбувся відкритий урок на тему: «Твір Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» – роман-міф. Трансформація міфічних мотивів; поєднання реальності та фантастики», який провела Прокопів Л.М..

Тиждень зарубіжної літератури завершився літературною композицією «Пригорнись душею до Вкраїни» (Україна в творчості зарубіжних письменників), яку підготували вчителі Заяць Л.Б. та Гевко Н.В.  У цьому заході учні 10-их показали свої  творчі здібності та таланти.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Коментарі із Facebook

Коментарі

Залишіть коментар