Бібліотека

Бібліотека як інформаційний центр навчального закладу.

bib1

Бібліотека – важлива складова інформаційного ресурсу школи. Робота бібліотеки СШ № 2 ім. М. Шашкевича спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, уміння користуватися бібліотекою, а також забезпечення різноманітного змісту навчально-виховного процесу. Роль бібліотеки в житті школи незаперечна. ЇЇ послугами користується 1232 користувачів: учні, вчителі, батьки. Фонд шкільної бібліотеки складає 32780 примірників книг, в тому числі 15180 примірників підручників.
Для вчителів та учнів створено всі умови для користування бібліотечним фондом та його збереженням. Бібліотека має окремий абонемент, читальний зал, книгосховище для підручників. Відкритий доступ фонду на абонементі дозволяє краще роздивитися тематичні полички, погортати книгу, а в читальному залі попрацювати вдумливо з книгою, періодикою, обмінятися думками, покористуватися довідковою літературою та апаратом.
З основами бібліотечно-бібліографічної грамотності діти знайомляться не тільки на екскурсіях до бібліотеки, бібліотечних уроках, але під час масової роботи, яку проводить бібліотека спільно з класними керівниками школи.
Найбільш популярними формами роботи є книжкові виставки, які адресовані як учителям, так і учням, а саме: «Соборність України», «Правовий всеобуч», «До 100-річчя від дня народження Степана Бандери», «Т.Г. Шевченко – великий поет українського народу», «Не забувай, що ти дитина», «На землі, що зветься Україна» та ін.
Інформаційна робота бібліотеки передбачає створення рекомендаційних та інформаційних списків літератури, які складаються в міру надходження книг до бібліотеки.

bib2

В 2008 році проходив Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач-2008». Бібліотека СШ № 2 брала участь в конкурсі, і учасники конкурсу стали переможцями: учні 7-х класів Банах Оля і Матящук Ліля. Бібліотека велику увагу приділяє дбайливому ставленню учнів до книги, вихованню шанобливого відношення до друкованих видань, і тому щорічно проходить Всеукраїнська акція «Живи, книго!». Розроблені єдині вимоги до учнів зі збереження навчальної книги, які відображені на стенді «Живи, книго!». Один раз в семестр проводяться рейди перевірки стану підручників. Приємно, що в основному діти користуються послугами шкільної бібліотеки. Приходять самі, залучаючи своїх друзів, набирають книжок на вихідні і канікули, щиро радіють, отримавши щось новеньке. Звісно, важко буває, не вистачає нової програмної літератури, дитячої сучасної книжки. Бібліотека поповнює фонд за рахунок акції «Подаруй книгу бібліотеці», а протягом 2008 року фонд поповнився дитячими енциклопедіями, художніми книгами за кошти, виділені з місцевого бюджету. Час не стоїть на місці, особливої актуальності набуває проблема використання інформаційно-комунікаційних технологій та задоволення інформаційних потреб читачів на якісно новому рівні.

bib3

З огляду на це районний відділ освіти закупив для бібліотеки новий сучасний комп’ютер, який стане могутнім засобом спілкування бібліотекаря, педагогів та учнів. Бібліотека завжди відкрита. І приємно, що попри все діти читають, відкриваються для спілкування, знаходять потрібну інформацію.

Поділитись матеріалом у соціальних мережах:
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Коментарі із Facebook

Коментарі

Залишіть коментар