27 березня – Міжнародний день театру.

Автор: Заяць Л.Б.

Це не просто свято майстрів сцени – це свято мільйонів глядачів. У нашій школі традиційно з нагоди цього свята учениці 10-Б класу, представники учнівського самоврядування Деленговська Анастасія та Петелицька Софія організували конкурс КВК між учнями шостих класів.

Як сказав Шекспір у своєму творі:

«Весь світ театр, а ми в ньому – актори…»

У кожному із нас живе актор або актриса:

І з кожним новим днем повільно піднімається завіса.

Так, що у нас сьогодні у програмі?

Комедія, трагедія чи, може, драма?

Саме такими словами розпочала свято член журі, вчитель зарубіжної літератури Заяць Любов Богданівна. КВК складалося з семи конкурсів.

І. Представлення команди 

ІІ. Літературна вікторина «Сила книги» (кожній команді пропонується по 3 запитання. Відповідь повинна прозвучати миттєво):

1. Де жили грецькі боги? (гора Олімп)

2. Назвіть царство, де найчастіше відбуваються події казки? (Тридев’яте царство)

3. Тварина, яка змінює свій колір в залежності від обставин? (Хамелеон)

4. Друг Тома Сойєра? (Гекльббері Фінн)

5. Справжнє ім’я Джека Лондона? (Гріффід)

6. Автор «Маленького Принца»? (Антуан де Сент-Екзюпері)

7. Автор “Мумі-тролів”? (Туве Янсон)

8. Герої твору “Аліса в Країні Див»? (Чеширський Кіт, Шалений Заєць, божевільний Капелюшник, Казна-Що-Не-Черепаха, Грифон)

9. Яка подія трапилась з Поліанною, що вона перестала ходити? (Збила машина)

10. З якої країни походить Чарльз ДікКенс? (Англія)

11. Яка повна назва «Різдвяної пісні в прозі»? (або Різдвяне оповідання з привидами)

12.З ким Том Сойєр заблукав у печері? (Беккі)

ІІІ. Літературні терміни (кожен учасник витягує картки із вказаними термінами і дає визначення)

1. Алегорія – інакомовне зображення в художньому творі рис характеру, уявлень та взаємин людей, суспільних явищ тощо.

2. Ідея – основна думка художнього твору.

3. Роман – великий за обсягом прозовий твір, у якому на тлі суспільних подій зображено значну частину життя головного героя або його доля.

4. Міф-стародавня оповідь про походження і будову Всесвіту, діяння богів, таємниці народження і смерті людини.

5. Пейзаж – опис природи в художньому творі.

6. Приказка – образний вислів, який дає яскраву оцінку певному явищу.

7. Загадка – інакомовний опис одного предмета за допомогою опису іншого на основі їхньої подібності, яка і є підказкою для правильної відповіді

8. Автор – це творець художніх текстів. ІV. Конкурс вболівальників (плакати). V. Відгадай назву твору за картинкою.

VI. Конкурс капітанів «Чий це портрет?» (назвати ім’я героя, який захований в уривках творів) – «Мав благородне, велике серце, він перший зглянувся на людей, навчив їх будувати світлі житла, плавати на човнах, напинати вітрила…» (Прометей) – «Він був справжній жмикрут: він умів міцно схопити людину, як кліщами, придушити, скрутити, згребти. Це був старий грішник – заздрий, жадний, твердий і гострий, як кремінь…» (Скрудж) – «Цей гість був чудна істота: він мав дитячу постать, однак був більше схожий на діда; але якийсь дивний простір одсовував його від очей і зменшував у дитину. Волосся спадало йому на плечі і було зовсім біле, як у діда, але на його обличчі не було зморшок…» (дух Минулого Різдва) – Самотня, ранима і мрійлива дитина, яка любить спостерігати заходи сонця, переживає про долю примхливої квітки і вірить, що йому ще багато чого доведеться пізнати. По-справжньому розкривається, пізнавши любов до троянди і дружбу з Лисом. Саме вони внесли в його душу той необхідний штрих здатності жити для іншого (Маленький принц).

Але одним із найцікавіших конкурсів для членів журі, для гостей свята і для самих учасників був конкурс «Сценки». Діти проявили неабияку любов до театру і літератури, загалом, згадавши різних літературних персонажів, а саме Тома Сойєра (найкумедніший розділ «Малювання паркану»), Вовка і Ягня з байки Івана Крилова чи фантастичну і загадкову машину часу про яку мріяло і продовжує мріяти не одне покоління. Найвишуканіші емблеми, плакати, костюми, атмосфера і, навіть, настрій були присутні на КВК.

Кожна команда нагороджена грамотами: 6-А клас «Гостре перо» – ІІ місце; 6-В клас «Шукачі пригод» – ІІІ місце; 6-Г клас «Самоцвіти» – І місце. День театру закінчився чудовими побажаннями членів журі Гірської Діани та Франків Аліни: В душі у кожного із вас живе дитина, Дивіться час від часу на життя її очима. Живіть, радійте, вчіться і звертайте гори, Нехай в театрах лиш зостануться актори!

Поділитись у соцмережах:

Коментарі із Facebook

Be the first to comment

Leave a Reply